Zamknij

Ewa Swoboda nie wystąpi w HME 2021 w Toruniu. Polka walczy z COVID-19

03.03.2021 21:12
Ewa Swoboda nie wystąpi w HME 2021 w Toruniu
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Ewa Swoboda po raz drugi uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa i z tego powodu nie wystąpi w rozpoczynających się w czwartek w Toruniu halowych mistrzostwach Europy. Polka miałą bronić tytuły sprzed dwóch lat.

  • Ewa Swoboda z powodu zakażenia koronawirusem nie wystąpi w HME 2021 w Toruniu
  • Polka dwukrotnie uzyskała pozytywny wynik testów
  • 23-latka miała bronić w Toruniu złotego medalu wywalczonego przed dwoma laty w Glasgow

Ewa Swoboda była jedną z największych nadziei medalowych reprezentacji Polski. 23-latka przed dwoma tygodniami wywalczyła tytuł halowej mistrzyni Polski, a w Toruniu podczas HME 2021 miała bronić złotego medalu wywalczonego przed dwoma laty w Glasgow. Niestety, jej plany pokrzyżował COVID-19.

Już po południu PZLA przekazał, że sprinterka nie wystąpi w Toruniu. "Polski Związek Lekkiej Atletyki informuję, że Ewa Swoboda nie wystartuje w Halowych Mistrzostwach Europy Toruń 2021. Przeprowadzony test na COVID-19 dał wynik pozytywny" - napisano. Zaznaczono jednak, że 23-latka przejdzie dodatkowy test.

Ewa Swoboda z koronawirusem. Nie wystąpi w HME 2021

Dziennikarz TVP Sport Aleksander Dzięciołowski poinformował na Twitterze, że Swoboda kolejny raz uzyskała wynik pozytywny i nie weźmie udziału w rywalizacji.

Ewa Swoboda w Belgradzie w 2017 roku zdobyła srebrny medal HME, a przed dwoma laty była bezkonkurencyjna i sięgnęła po tytuł halowej mistrzyni Europy. Już teraz wiadomo, że go nie obroni.

Relacje na żywo z HME 2021 w Toruniu od piątku do niedzieli 5-7 marca na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl