Ewa Swoboda nie jedzie na MŚ! "Najważniejsze są igrzyska"

Krzysztof Sobczak
12.07.2019 20:48
Ewa Swoboda nie jedzie na MŚ
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Ewa Swoboda, najszybsza polska sprinterka, nie pojedzie na lekkoatletyczne mistrzostwa świata, które na przełomie września i października odbędą się w Dausze. - Kolejny rok, z igrzyskami, jest ważniejszy - oceniła 21-latka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

W piątek Ewa Swoboda obroniła tytuł młodzieżowej mistrzyni Europy w biegu na 100 m, zbliżyła się do swojego rekordu życiowego i z czasem 11,15 wypełniła minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio 2020. Po zawodach w szwedzkim Gavle sprinterka poinformowała o swojej zaskakującej decyzji.

- Potrzebuję wakacji po długim sezonie. Kolejny rok, z igrzyskami, jest ważniejszy. Tam moim celem będzie medal - powiedziała odważnie najszybsza polska biegaczka.

Ewa Swoboda - osiągnięcia w sezonie halowym 2019

Ewa Swoboda znakomicie prezentowała się w sezonie halowym. Zdobyła złoty medal halowych mistrzostw Europy w Glasgow, wyprzedzając w finale złotą medalistkę w tej konkurencji z 2015 roku i srebrną medalistkę olimpijską na 200 m Dafne Schippers, triumfowała również w cyklu IAAF World Indoor Tour.

Mistrzostw świata w lekkiej atletyce w Dausze odbędą się w dniach 28 września - 6 października. Pod znakiem zapytania stoi występ w tej imprezie także Anity Włodarczyk, która musi przejść operację.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS