Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ewa Swoboda nie jedzie na MŚ! "Najważniejsze są igrzyska"

12.07.2019 20:48
sport

Ewa Swoboda, najszybsza polska sprinterka, nie pojedzie na lekkoatletyczne mistrzostwa świata, które na przełomie września i października odbędą się w Dausze. - Kolejny rok, z igrzyskami, jest ważniejszy - oceniła 21-latka.

Ewa Swoboda nie jedzie na MŚ fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W piątek Ewa Swoboda obroniła tytuł młodzieżowej mistrzyni Europy w biegu na 100 m, zbliżyła się do swojego rekordu życiowego i z czasem 11,15 wypełniła minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio 2020. Po zawodach w szwedzkim Gavle sprinterka poinformowała o swojej zaskakującej decyzji.

- Potrzebuję wakacji po długim sezonie. Kolejny rok, z igrzyskami, jest ważniejszy. Tam moim celem będzie medal - powiedziała odważnie najszybsza polska biegaczka.

Ewa Swoboda - osiągnięcia w sezonie halowym 2019

Ewa Swoboda znakomicie prezentowała się w sezonie halowym. Zdobyła złoty medal halowych mistrzostw Europy w Glasgow, wyprzedzając w finale złotą medalistkę w tej konkurencji z 2015 roku i srebrną medalistkę olimpijską na 200 m Dafne Schippers, triumfowała również w cyklu IAAF World Indoor Tour.

Mistrzostw świata w lekkiej atletyce w Dausze odbędą się w dniach 28 września - 6 października. Pod znakiem zapytania stoi występ w tej imprezie także Anity Włodarczyk, która musi przejść operację.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS

Oceń