Ewa Swoboda nękana przez stalkera. Ktoś chce ją skompromitować

Krzysztof Sobczak
14.02.2018 16:30
Ewa SWoboda
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EastNews

Najlepsza polska sprinterka Ewa Swoboda zdradziła, że jest prześladowana przez stalkera. 20-latka podzieliła się tym wyznaniem za pośrednictwem InstaStory.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Swoboda nagrała film, który - zgodnie z zasadami działania tego serwisu - zniknął z sieci po 24 godzinach. O sprawie poinformował portal WP Sportowe Fakty.

Zobacz także

Lekkoatletka nie wie, kim jest stalker i czego dokładnie chce. Twierdzi jednak, że ktoś regularnie próbuje włamać się na jej pocztę, Instagrama oraz Facebooka, a jej znajomi otrzymują pogróżki. Niewykluczone, że stalker szuka nagich zdjęć i w ten sposób chce ją skompromitować bądź szantażować. Swoboda zapewnia, że takich fotek nigdzie nie ma.

- Jestem przed mistrzostwami Polski, zamiast przygotowywać się do nich, nie śpię do czwartej, bo boję się, że znowu ktoś spróbuje włamać mi się na konto - mówi na nagraniu.

Swoboda zgłosiła sprawę na policję, ale ta umorzyła ją po trzech miesiącach. Ojciec biegaczki nie zamierza się jednak poddawać i chce wytropić stalkera. To nie będzie łatwe, bo ten jest bardzo ostrożny i często zmienia adresy IP.

- Policja ma to w d***. Po zgłoszeniu sprawy po trzech miesiącach ją anulowali, ale to nie koniec. Jest jeszcze prokurator. Frajera trzeba dorwać. Jako ojciec będę robił wszystko, żeby to doprowadzić do końca - napisał tata Ewy Swobody.

Apel o ujawnienie się

Sprinterka zamieściła również apel do stalkera. - Może będzie na tyle odważny i się ujawni? Umówiłabym się z nim na kawę, żeby się dowiedzieć, po co to robi - zapowiedziała. Po chwili dodała jednak, że na to nie liczy, bo ktoś, kto nęka innych, jest "lamusem".

Ewa Swoboda jest najlepszą polską sprinterką ostatnich lat. W ubiegłym roku wywalczyła brązowy medal halowych mistrzostw Europy na 60 m oraz złoto młodzieżowych mistrzostw Starego Kontynentu na 100 m. Jest też półfinalistką igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro na 100 m.

RadioZET.pl/sportowefakty/KS