Ewa Swoboda halową wicemistrzynią Europy 2017. Rywalka zdyskwalifikowana za doping

16.03.2018 10:40

Ewa Swoboda, która w halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie w 2017 wywalczyła brązowy medal, przesunie się o jedną lokatę i otrzyma tytuł wicemistrzyni Starego Kontynentu. To efekt wpadki dopingowej drugiej na mecie Ukrainki Alesji Powch.

Ewa Swoboda fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/EASTNEWS

Sprinterka została przyłapana na stosowaniu niedozwolonych substancji przed mistrzostwami świata w Londynie, ale dopiero teraz odebrano jej srebrny medal z HME w Belgradzie. O "awansie" Ewy Swobody na 2. miejsce poinformował Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Na dyskwalifikacji Powch skorzystała także Szwajcarka Mujinga Kambudji, która w ten sposób otrzyma brązowy krążek. Halową mistrzynią Europy została Brytyjka Asha Philip.

Polacy najlepsi w Belgradzie

Reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową HME w Belgradzie, a teraz jej dorobek wygląda jeszcze bardziej okazale. W stolicy Serbii biało-czerwoni zdobyli łącznie 12 medali: 7 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe.