Zamknij

Ewa Swoboda: W wieku 23 lat będę kaleką

03.09.2019 19:42
Ewa Swoboda
fot. BEAUTIFUL SPORTS/Ulf Schiller/Imago Sport and News/East News

Ewa Swoboda w niedzielę poprawiła swój życiowy wynik w biegu na 100 metrów. Zawodniczka, przed którą jeszcze dwie imprezy w tym sezonie ostrzega, że z powodu napiętego harmonogramu wkrótce może zostać kaleką.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ewa Swoboda w niedzielę podczas mityngu ISTAF w Berlinie uzyskała drugi wynik w historii polskiej lekkiej atletyki w biegu na 100 metrów osiągając czas 11.07. Sprinterka wyprzedziła Brytyjkę Ashę Philip i Chinkę Xiaojing Liang.

- Nie wiem, co się stało. Nie podchodziłam do tego tak, że będzie szybko, super. Po prostu start jak start. Na mecie nie wierzyłam, że to ja przybiegłam pierwsza, że to ja pobiegłam 11,07. Fajnie, bo ta granica 11,10 została wreszcie zbita. Było to bardzo ciężkie, pracowałam na to trzy lata – mówiła 22-latka.

Fantastyczny bieg Ewy Swobody. Polka z drugim wynikiem w historii [WIDEO]

W tym sezonie Swoboda wywalczyła młodzieżowe mistrzostwo Europy i zdobyła złoto drużynowych ME. Jednak to jeszcze nie koniec. Zawodniczka wystąpi w Memoriale Kamili Skolimowskiej, a także na mistrzostwach świata w Dosze. MŚ w Katarze w lekkiej atletyce odbywają się niezwykle późno. Początek zaplanowano na 28 września, a cała impreza potrwa do 6 października. Dodatkowo półfinał i finał biegów na 100 m odbędzie się 29 września.

Aczkolwiek jakiś czas temu występ Polki w imprezie w Katarze stał pod znakiem zapytania. Sprinterka zaznaczała, że jest już zmęczona zmaganiami i marzy o odpoczynku. Ostatecznie wystąpi w Katarze, ale ma pewne obawy.

- Termin mistrzostw świata jest bardzo niewygodny dla wszystkich. Startuję od maja, jestem od maja na wysokich obrotach. To nie jest łatwe. Ileż można? W wieku 23 lat będę już pewnie przez to kaleką - oznajmiła.

RadioZET.pl/sport.pl/MW