Katastrofalne zachowanie biegacza. Myślał, że wygrał wyścig, zostało mu jedno okrążenie [WIDEO]

08.07.2019 14:39
biegacz był pewny wygranej, ale do mety zostało mu jedno kółko

Hagos Gebrhiwet był niemal pewny zwycięstwa w biegu na 5000 metrów w zawodach Diamentowej Ligi w Lozannie. Jednak Etiopczyk zbyt wcześnie zaczął cieszyć się z wygranej, ponieważ do mety zostało mu jeszcze jedno okrążenie.

W trakcie mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie, doszło do niecodziennej sytuacji z Hagosem Gebrhiwetem. Etiopczyk zaczął cieszyć się ze zwycięstwa w biegu na 5000 metrów, ale okazało się, że do pokonania zostało mu jeszcze jedno okrążenie.

- Nie mogę w to uwierzyć – krzyczał komentator, kiedy Etiopczyk zatrzymał się przed ostatnim kółkiem. Biegacz był pewien, że to już jest meta, do której tak naprawdę pozostało 400 metrów.

Zawodnik po przekroczeniu linii mety, zaczął cieszyć się z wygranej. Nagle zorientował się, że rywale biegną dalej. Wtedy natychmiast rzucił się w pościg, ale przez swoje gapiostwo spadł finalnie na 10. miejsce.

- Może przekroczenie linii mety 30 sekund przed rekordem świata powinno być dla niego wskazówką? – komentował jeden z internautów.