Polska sprinterka wyczerpana po treningu: "Tak wiem, ale my sportowcy mamy fajnie" [FOTO]

Krzysztof Sobczak
09.07.2018 17:12
Emilia Ankiewicz
fot. AFP/EastNews

Półfinalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w biegu na 400 metrów przez płotki Emilia Ankiewicz opublikowała w sieci zdjęcie z treningu; 27-latka leży na tartanie i próbuje dojść do siebie. W komentarzu do fotografii odniosła się do tych, którzy twierdzą, że sportowy sukces nie wymaga żadnego wysiłku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Zdjęcie, którego raczej za często nie spotkacie na moim Instagramie ani Facebooku. To ta druga strona medalu, o której często mówię, ale staram się jej nie pokazywać. Nic przyjemnego. Klasyczny widok po treningu tempowym" - napisała sprinterka. I dodała: "Tak wiem, ale my sportowcy mamy fajnie".

W komentarzach można znaleźć także wpis Sofii Ennaoui, specjalistki od biegów średniodystansowych i przełajowych. "Wycieczki, ciepłe kraje, luksusy..." - zaznaczyła sarkastycznie.

Sportowcy mają "fajne" życie?

Po każdym niepowodzeniu danego sportowca na imprezie docelowej pojawiają się głosy, że "pojechał na wycieczkę" lub że "powinien zająć się normalną pracą". Można również wyczytać, że sportowcy mają fajne życie, niczego im nie brakuje, a jedyne, czego się od nich wymaga, to ten jeden udany start. Niewielu jednak wie, co się za tym kryje.

Kibic widzi tylko te kilka czy kilkadziesiąt sekund (w przypadku sprinterów) na mistrzostwach świata czy mistrzostwach Europy, ale aby dojść do takiego poziomu, trzeba włożyć w trening mnóstwo wysiłku i podjąć się pewnych wyrzeczeń. Wygrać może tylko jeden, a zarzucanie - po nieudanym starcie - braku chęci czy walki, jest po prostu niesprawiedliwe. Każdy sportowiec chce odnosić sukcesy, ale nie każdemu jest to dane.

W tym sezonie najważniejszą imprezą będą lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Berlinie (7-12 sierpnia).

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/KS