Zamknij

Drużynowe ME. Organizatorzy chcą wpuścić widzów na stadion, bilety za darmo

11.05.2021 09:18

Drużynowe Mistrzostwa Europy najprawdopodobniej będą jedną z pierwszych imprez lekkoatletycznych, które jeśli tylko zostaną zdjęte obostrzenia, widzowie obejrzą na żywo. Jak poinformowało TVP Sport, wejście na ME będzie darmowe.

Drużynowe ME. Organizatorzy chcą wpuścić widzów na Stadion, bilety za darmo
fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER
  • Drużynowe Mistrzostwa Europy na żywo może obejrzeć nawet ponad 13 tys. osób
  • Impreza będzie organizowana na Stadionie Śląskim. Polacy na poprzednich DME zdobyli złoty medal

Drużynowe Mistrzostwa Europy na Stadionie Śląskim rozpoczną się 29 maja i potrwają przez dwa dni. Jak poinformowało TVPSport.pl, na chorzowski obiekt najprawdopodobniej zostaną wpuszczeni kibice. Według zasad, które rząd podał na konferencji prasowej, widzowie mogą zająć do 25 procent wszystkich miejsc. Stadion Śląski ma łącznie 54 378 miejsc siedzących, więc DME mogłoby obejrzeć na żywo 13 tys. osób. Według informacji, które podał portal, widzowie nie zapłacą za bilety.

Jeśli widzowie wejdą na Stadion Śląski, DME będą pierwszą tegoroczną imprezą lekkoatletycznąPolsce organizowaną przed publicznością. Do tej pory w naszym kraju odbyły się m.in. halowe ME w Toruniu i World Relays w Chorzowie.

Drużynowe Mistrzostwa Europy. Bilety za darmo

Obecnie organizatorzy DME przygotowują dokumentację, dzięki której impreza na Stadionie Śląskim zostanie otwarta dla kibiców. Zgody nie można było wydać wcześniej, bo decyzje rządu ds. otwarcia stadionów zostały ogłoszone tuż przed terminem składania pism dotyczących imprez masowych.

– Liczę, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Robimy wszystko, żeby znów zaprosić kibiców. Niech będzie to nagrodą, że przeczekaliśmy trudny okres, dlatego bilety na DME będą darmowe – zapowiedział w rozmowie z TVPSPORT.PL Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

RadioZET.pl/TVP Sport