Diamentowa Liga: Rekord Polski Lewandowskiego, Lisek z minimum na IO

Krzysztof Sobczak
13.06.2019 22:26
Marcin Lewandowski pobił rekord Polski na milę
fot. RYAN KELLY/AFP/East News

Marcin Lewandowski czasem 3.52,34 poprawił o ponad trzy sekundy 43-letni rekord Polski na milę i sensacyjnie wygrał prestiżowy bieg na mityngu Diamentowej Ligi w Oslo. Minimum na igrzyska w skoku o tyczce (5,81) wypełnił Piotr Lisek, który był drugi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Do tej pory rekord kraju na milę należał od 1976 roku do Bronisława Malinowskiego. Lewandowski już przed czwartkowym startem zapowiadał, że chce go zaatakować, ale dzień wcześniej rywalizował na 800 m w 1. Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Wydawało się mało prawdopodobne, że uda mu się w tak krótkim czasie zregenerować, tym bardziej że czekała go jeszcze podróż do Norwegii.

- Zwyciężyć w takim biegu wiele dla mnie znaczy i naprawdę jestem nadal w ciężkim treningu. Nie spodziewałem się, że uda się wygrać. Dzisiaj będę świętować nie tylko swoje urodziny, ale i ten triumf. Cieszę się, że nadal mogę liczyć na swoją szybkość – skomentował Lewandowski, który w czwartek skończył 32 lata.

Drugi w skoku o tyczce był Lisek. Wygrał Amerykanin Sam Kendricks – 5,91, a na piątym miejscu został sklasyfikowany Paweł Wojciechowski – 5,71.

RadioZET.pl/PAP/KS