Słynna sprinterka zachwyciła internautów. Imponujący dosiężny [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
12.04.2018 19:11
Dafne Schippers na treningu
fot. Instagram Dafne Schippers/screen

Holenderska sprinterka Dafne Schippers opublikowała filmik z treningu, na którym wykonuje skok dosiężny. Jej wynik jest imponujący i wprawił w zachwyt jej kibiców.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zobacz także

"Mój rekord życiowy - 137 cm" - napisała Schippers pod nagraniem. 25-latka mierzy 179 cm, a zatem dysponuje wyskokiem niewiele gorszym od jej wzrostu.

Internauci są zachwyceni tym rezultatem. "Sprinterka i skoczkini", "Jesteś bestią", "Ja mam 165 cm. Możesz mi wskoczyć na ramiona" - czytamy w komentarzach. Najczęściej pojawiającymi się słowami są: "niesamowite", "wspaniale" oraz "wow".

Schippers - sprinterka i wieloboistka z sukcesami

Dafne Schippers jest jedną z najlepszych sprinterek na świecie, a w Europie nie ma sobie równych od czterech lat. W swojej kolekcji ma m.in. srebrny medal olimpijski z Rio de Janeiro w biegu na 200 m, dwa złote krążki mistrzostw świata oraz cztery tytuły mistrzyni Europy.

Zanim rozpoczęła karierę sprinterki, była znakomitą wieloboistką. W dorobku ma m.in. złoty medal mistrzostw świata juniorów (2010) oraz brązowy medal mistrzostw świata z Moskwy w 2013 roku w siedmioboju.

Holenderka przygotowuje się do mistrzostw Europy, które w dniach 7-12 sierpnia odbędą się w Berlinie.

RadioZET.pl/KS