Zamknij

DME: Tak polscy lekkoatleci świętowali historyczny sukces [WIDEO + ZDJĘCIA]

Krzysztof Sobczak
11.08.2019 20:58
Polacy wygrali DME 2019 w Bydgoszczy
fot. PAP

Reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii wygrała lekkoatletyczne Drużynowe Mistrzostwa Europy, które odbywały się w Bydgoszczy. Zobacz, jak biało-czerwoni świętowali sukces.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

10 z 40 konkurencji padło łupem biało-czerwonych. Po 12 punktów dla naszej ekipy zdobywali: Patryk Dobek w biegu na 400 m przez płotki, Wojciech Nowicki z rzucie młotem, Michał Haratyk w pchnięciu kulą, który wynikiem 21,83 m ustanowił rekord DME, Justyna Święty-Ersetic na 400 m, Marcin Lewandowski w biegu na 1500 m, Adam Kszczot na 800 m, Piotr Lisek w skoku o tyczce, Sofia Ennaoui w biegu na 1500 m, Piotr Małachowski w rzucie dyskiem oraz żeńska sztafeta 4x400 m w składzie Iga Baumgart-Witan, Anna Kiełbasińska, Małgorzata Hołub-Kowalik, Święty-Ersetic oraz rezerwowe Natalia Kaczmarek i Patrycja Wyciszkiewicz.

Zobacz także

Nasza drużyna w tabeli końcowej DME 2019 w Bydgoszczy wyprzedziła o blisko 30 punktów Niemcy, Francję i Włochy - te trzy ekipy dzieliło łącznie... 1,5 pkt. Przewaga reprezentacji Polski nie podlegała żadnej dyskusji, a przecież w naszej drużynie zabrakło jeszcze kilku ważnych ogniw, jak Anita Włodarczyk czy Joanna Jóźwik. Gwoli ścisłości trzeba oddać, że pozostałe zespoły również były osłabione, ale w żadnym razie nie umniejsza to sukcesu.

DME: Polacy na najwyższym stopniu podium [WIDEO]

Sportowców dopingowała kilkutysięczna publiczność, co - jak mówili sami zawodnicy - "niosło" ich do osiągania jak najlepszych rezultatów. - Czułem się dzisiaj - przy tym dopingu kibiców - jakbym wygrał przynajmniej mistrzostwo świata. Zanim wszedłem na stadion trener powiedział mi, że publika jest super i wiedziałem, że mnie nakręci i doda mi dużo sił. Tak też było. Atmosfera dzisiaj była niesamowita. Bydgoszcz po raz kolejny udowodniła, że jeżeli chodzi o środowisko lekkoatletyczne, to jest to najlepsze miejsce w kraju. Cieszę się, że mogłem wygrać na swojej ziemi i dać świetnych przykład jako kapitan dla młodszych zawodników. Kolejne piękne doświadczenie przed mistrzostwami świata w Dausze - mówił kapitan naszej drużyny Marcin Lewandowski.

Do tej pory na najwyższym stopniu podium stawały tylko dwie reprezentacje: Niemiec i Rosji. Polska przerwała ten duopol i po raz kolejny udowodniła, że w Europie nie ma sobie równych. Na "pudle" zaprezentowali się pięknie, usłyszeli "Mazurka Dąbrowskiego" i gromkie "dziękujemy, dziękujemy" od kibiców. Zobaczcie te obrazki.

RadioZET.pl/KS