Drużynowe Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy. Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć?

Krzysztof Sobczak
09.08.2019 08:03
DME 2019 w Bydgoszczy
fot. PAP

Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w Bydgoszczy na żywo w tv i online. Polska drużyna będzie jednym z kandydatów do zwycięstwa. Sprawdź, gdzie, kiedy i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć lekkoatletyczne DME 2019 w Bydgoszczy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Oprócz Polski, w zawodach weźmie udział 11 innych reprezentacji: Czechy, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Włochy, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina i Wielka Brytania.

Zobacz także

- To bardzo ważny czas dla polskiej lekkiej atletyki, bo obchodzimy stulecie istnienia związku. Drużynowe mistrzostwa Europy są ukoronowaniem tegorocznych obchodów. Życzę wszystkim zespołom zajęcia jak najwyższych miejsc, ale sądzę, że to Polska wygra - powiedział prezes PZLA Henryk Olszewski.

Skład reprezentacji Polski jest bardzo mocny, dlatego nie można się dziwić optymizmowi szefa federacji. Podzielają go również zawodnicy.

- Mam nadzieję, że po raz pierwszy w historii - na własnej ziemi - uda nam się wygrać w tych zawodach. Jestem po ciężkim dwutygodniowym zgrupowaniu, ale dam z siebie wszystko. Chciałabym tym razem sięgnąć po komplet punktów dla naszej reprezentacji w biegu na 400 m - oceniła podwójna mistrzyni Europy z Berlina Justyna Święty-Ersetic.

Halowa mistrzyni Europy w biegu na 60 m Ewa Swoboda będzie w Bydgoszczy reprezentowała Polskę na 100 m i w sztafecie 4x100 m.

- Przygotowywałam się do DME bardzo długo. Odpuściliśmy nawet start w Londynie, bo miałam problemy z piętą. Chciałabym tym razem nie zrobić falstartu, jak dwa lata temu w Lille i zdobyć jak najwięcej punktów dla naszej reprezentacji. To dla mnie bardzo szczęśliwy stadion, bo odniosłam tu sporo sukcesów w imprezach juniorskich - powiedziała Swoboda.

Dwa lata temu reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w DME w Lille. Jeszcze nigdy w historii tej imprezy nie była tak wysoko. W klasyfikacji generalnej przegrała tylko z Niemcami.

DME 2019 w Bydgoszczy - transmisja tv i online:

Drużynowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce odbędą się w dniach 9-11 sierpnia w Bydgoszczy. Transmisja tv w TVP Sport i Eurosport 1, a w niedzielę także w TVP 1 oraz online na stronach sport.tvp.pl. i eurosportplayer.com.

DME 2019 w Bydgoszczy - PROGRAM:

DME 2019 w Bydgoszczy rozpoczną się w piątek 9 sierpnia o godz. 18:30. W sobotę 10 sierpnia lekkoatleci pojawią się na stadionie o godz. 16, a w niedzielę 11 sierpnia jeszcze wcześniej, bo o godz. 15.

RadioZET.pl/PAP/KS