Zamknij

Copernicus Cup: Pojedynek gwiazd w Toruniu. Gdzie obejrzeć mityng?

22.02.2022 12:25

Copernicus Cup w Toruniu 2022 odbędzie się pod znakiem pojedynków gwiazd: Ewy Swobody z Elaine Thompson-Herah oraz Justyny Święty-Ersetic i Natalii Kaczmarek z Femke Bol. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć Copernicus Cup 2022.

Copernicus Cup 2022
fot. Adrian Mielczarski/REPORTER/EastNews

Mityng lekkoatletyczny Copernicus Cup w Toruniu będzie przedostatnią odsłoną prestiżowego cyklu World Athletics Indoor Tour Gold. Zawodnicy wystąpią w 12 konkurencjach - sześciu kobiecych i sześciu męskich.

- Te zawody odbywają się w znakomitym tempie. 100 zawodników w dwunastu konkurencjach. To trzeba zobaczyć. Będziemy mogli być w czasie tego wielkiego wydarzenia w hali Arena Toruń. To najlepsze w Polsce miejsce do organizowania halowych zawodów lekkoatletycznych. Każda z konkurencji jest fascynująca, wyjątkowa - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. I trzeba przyznać, że nie rzucał słów na wiatr tylko po to, by zwiększyć zainteresowanie zawodami. Na listach startowych widnieją nazwiska polskich i zagranicznych gwiazd, a pojedynki przynajmniej kilku z nich zapowiadają się pasjonująco.

Copernicus Cup 2022: Kto wystąpi?

Ewa Swoboda na początku lutego powróciła do sportowej rywalizacji po 8-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją i od razu dwukrotnie poprawiła własny halowy rekord Polski w biegu na 60 m. Wyśrubowała go do wyniku 7 s i zapowiedziała, że wkrótce spróbuje złamać ich granicę. - Poprzedni rok skopał mi dupę. To było mi potrzebne, bo było za dobrze. Nie chcę obiecać, że będzie jeszcze szybciej, ale postaram się poprawić ten rekord – mówiła zawodniczka AZS AWF Katowice.

W Toruniu o zwycięstwo nie będzie łatwo, bo jej rywalką będzie pięciokrotna mistrzyni olimpijska w sprintach Jamajka Elaine Thompson-Herah. W stawce znajdzie się też Pia Skrzyszowska, która z powodu drobnej kontuzji nie może aktualnie startować w swojej koronnej konkurencji - 60 i 100 m przez płotki, dlatego zdecydowała się rywalizować w płaskich sprintach.

Z wysokiego "C" w 2022 rok wbiegła też mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej Natalia Kaczmarek, która na mityngu w Metz po raz pierwszy w karierze złamała granicę 52 s (51:58). Jeszcze szybciej biegała Anna Kiełbasińska (51:10), która pobiła rekord kraju w biegu na dwa okrążenia [w hali jedno kółko ma 200 m - red.], ale niestety z udziału w zmaganiach w Toruniu wykluczył ją uraz.

"Sport bywa piękny i okropny w bardzo krótkim od siebie odstępie. Uraz, którego doznałam, nie jest wielki, ale wciąż lepiej nie ryzykować i dać się mu zagoić tak jak należy. Ciągle widzę szanse na start w mistrzostwach Polski" - napisała na Instagramie.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Nie zabraknie jednak innych członkiń kobiecej sztafety - mistrzyni Europy z Berlina Justyny Święty-Ersetic czy Igi Baumgart-Witan. Biało-czerwone będą próbowały odeprzeć opór rewelacyjnych Holenderek - aktualnej halowej mistrzyni Europy z Torunia Femke Bol, która w środę będzie obchodzić 22. urodziny i Lieke Klaver.

Na listach startowych są też m.in. Angelika Cichocka (800 m), Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą) i Piotr Lisek (skok o tyczce), a ważnym punktem będzie jeden z ostatnich startów "profesora 800 m" Adama Kszczota. Jego przeciwnikami będą m.in. Marcin Lewandowski, Collins Kipruto, Mark English, Andreas Kramer czy Amel Tuka. Wśród zagranicznych gwiazd znajdą się ponadto Orlando Ortega czy Thiago Braz.

Copernicus Cup 2022: gdzie i o której obejrzeć?

Mityng Copernicus Cup 2022 w Toruniu odbędzie się we wtorek 22 lutego o godz. 16:30. Transmisja TV na antenie Polsatu Sport oraz online na polsatboxgo.pl.

loader

RadioZET.pl/PAP, Bartłomiej Pawlak, Tomasz Więcławski