Zamknij

Caster Semenya zachwycona polskimi kibicami: "Są fantastyczni"

Krzysztof Sobczak
23.08.2018 10:47

Kontrowersyjna południowoafrykańska biegaczka Caster Semenya wygrała bieg na 400 m podczas 9. Memoriału Kamili Skolimowwskiej bijąc przy tym rekord imprezy (50,06). - Kibice są fantastyczni, dopisała pogoda, no i jeszcze mój czas. Po prostu dziesięć na dziesięć - oceniła 27-latka.

Catser Semenya zapowiada powrót do Polski
fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Niemal każdy występ Semenyi wzbudza ogromne emocje, głównie negatywne, ze względu na podwyższony poziom testosteronu i iście męską budowę ciała. Kiedy ogłoszoną ją jako jedną z gwiazd Memoriału pojawiły się obawy - sądząc po wpisach w mediach społecznościowych - że fani mogą nie przyjąć jej zbyt miło. Na szczęście publiczność zachowała się fair i nie było żadnych nieprzyjemności.

Semenya zapowiada powrót do Polski

Zawodniczka z RPA była zadowolona ze swojego startu. - Stadion Śląski to świetne miejsce do biegania. Kibice są fantastyczni, dopisała pogoda, no i jeszcze mój czas. Po prostu dziesięć na dziesięć. Czego chcieć więcej? - przyznała Semenya. Dodała, że w przyszłości Chorzów powinien postarać się o organizację imprezy rangi mistrzowskiej.

- Na takich torach, w takich miejscach, bije się rekordy. Uwielbiam Polskę, byłam tu już piętnaście lat temu na zawodach w Bydgoszczy. Ludzie na trybunach są świetni, chcę więc wrócić za rok - zaznaczyła. I dodała, że na zawodach nigdy nie odczuła wrogości ze strony fanów.

- Wszędzie, gdzie jeżdżę, jestem dobrze przyjmowana. Staram się dawać innym uśmiech, radość, miłość. Inspirować. Tego potrzebują. Myślę, że w każdym miejscu zmieniam trochę ludziom życie - podkreśliła.

Caster Semenya specjalizuje się w biegach średniodystansowych - jest m.in. mistrzynią olimpijską z Rio de Janeiro i trzykrotna mistrzynią świata na 800 m - ale od czasu do czasu startuje także na 400 m. Zastanawia się nawet, czy nie zrezygnować z dystansu 1500 m na rzecz jednego okrążenia. W Memoriale była lepsza od mistrzyni Europy na tym dystansie Justyny Święty-Ersetic.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS