Bukowiecki zwyciężył w Walencji, świetny bieg Skrzyszowskiej w Luksemburgu

01.02.2020 22:37
Konrad Bukowiecki
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Konrad Bukowiecki zwyciężył w zawodach pchnięcia kulą w mityngu w Walencji. W Luksemburgu świetny wynik w biegu na 60 metrów uzyskała 18-letnia Pia Skrzyszowska.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Konrad Bukowiecki pchnął kulę na 21,13 m i wygrał mityng w Walencji. To drugi wynik na świecie w tym sezonie halowym. Liderem jest Czech Tomas Stanek - 21,23. Z kolei w mityngu w Luksemburgu bardzo dobrze wypadła na 60 m Pia Skrzyszowska. 18-latka uzyskała czas 7,33.

Bukowiecki wygrał w Walencji, świetny bieg Skrzyszowskiej w Luksemburgu

Bukowiecki, który parę dni temu wrócił ze zgrupowania w RPA, najlepsze pchnięcie zaliczył w ostatniej kolejce. Wcześniej dwie próby spalił, a w pozostałych uzyskiwał: 20,85, 20,84 i 20,92.

Skrzyszowska wygrała w Luksemburgu bieg na 60 m, a jej czas 7,33 jest najlepszym tegorocznym wynikiem w Europie wśród juniorek. W historii polskiej lekkoatletyki tylko dwie zawodniczki w tym wieku były od niej szybsze - Ewa Swoboda 7,07 i Magdalena Stefanowicz 7,32. Trenująca w Warszawie Skrzyszowska ma większe ambicje w biegach płotkarskich i od pewnego już czasu uważana jest za jeden z największych polskich talentów.

W Luksemburgu w biegu na 1500 m trzeci był Adam Czerwiński - 3.43,47, a dwunasty Szymon Żywko - 3.54,12. Wygrał Kenijczyk Evans Kipchumba - 3.42,57.

Sezon halowy przez wielu zawodników traktowany jest wyłącznie jako przerywnik i nie przygotowują się do niego specjalnie. W tym roku najważniejsze są bowiem igrzyska w Tokio. Co ciekawe, w piątek  zdecydowano się odwołać tegoroczne halowe mistrzostwa świata w lekkiej atletyce, które miały się odbyć w chińskim Nankin. Powodem jest rozprzestrzeniający się w azjatyckim kraju koronawirus.

RadioZET.pl/PAP