Zamknij

Bohaterska postawa Sułek. Niesamowite zachowanie Polki na ME

Maciej Walasek
17.08.2022 15:41

Adrianna Sułek wyrasta na prawdziwą bohaterkę lekkoatletycznych ME w Monachium. Polka mimo urazu i bólu, kontynuuje zmagania w siedmioboju. Po dwóch konkurencjach zajmuje trzecie miejsce.

Adrianna Sułek
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Adrianna Sułek w środę stanęła do walki w siedmioboju na lekkoatletycznych ME w Monachium. Przed rozpoczęciem rywalizacji zmagała się z urazem mięśnia dwugłowego uda. Mimo to stanęła na starcie w pierwszej konkurencji - biegu na 100 m ppł. Niestety, ból towarzyszył jej od samego początku, przez co do mety dobiegła jako ostatnia.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na to, że 23-latka zrezygnuje z dalszych zmagań. Mimo to halowa wicemistrzyni świata podjęła się wyzwania i wystąpiła w skoku wzwyż. Sułek pokazała się z kapitalnej strony, gdzie w swojej najlepszej próbie pokonała poprzeczkę zawieszonej na wysokości 1,89 m, co jest wynikiem jedynie o 3 cm mniejszym od jej rekordu życiowego.

Niesamowita postawa Adrianny Sułek na lekkoatletycznych ME

Świetne rezultat pozwolił jej odrobić straty do rywalek, dzięki czemu przesunęła się na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, mając na koncie 2080 punktów. Liderką po dwóch konkurencjach jest Nafissatou Thiam, która zdobyła 2285 pkt. Belgijka skoczyła wzwyż 1,98 i przebiegła 100 m ppł w czasie 13,34. Druga jest jej rodaczka Noor Vidts - 2097. Po drugiej konkurencji Sułek opublikowała post w mediach społecznościowych, informując fanów, że decyzję co do dalszych startów podejmie po biegu na 200 m, który zaplanowano na sesję wieczorną.

"Dobra, przeżyłam plotki, bolało cholernie, 13,94s, ale odrobiłam na wzwyż 189cm.. teraz kulka i byle przeżyć 200m. Trzymajcie kciuki bo nie jest kolorowo, ale wiecie, dopóki nie urwie mi nogi... decyzja co dalej zostanie podjęta po 200m" - napisała na Twitterze.

loader

RadioZET.pl