Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Konrad Bukowiecki z Christchurch: "Wszyscy są w szoku"

15.03.2019 16:34
sport

Polski olimpijczyk i halowy mistrz Europy w pchnięciu kulą sprzed dwóch lat Konrad Bukowiecki przebywa obecnie w nowozelandzkim Christchurch, gdzie w piątek doszło do ataku na dwa meczety. Zginęło 49 osób. - Jestem bezpieczny, nic mi się nie stało - przekazał Polak na Instagramie.

Konrad Bukowiecki jest w Christchurch fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Konrad Bukowiecki drugi rok z rzędu przebywa w Christichurch na zaproszenie nowozelandzkiego kulomiota Toma Walsha, u którego zresztą mieszka. W rozmowie z Onet Sport Polak wyjaśnił, że jemu i jego koledze nic się nie stało.

- Na szczęście mieszkamy kilka kilometrów od miejsca tragedii. Christchurch nie jest jakimś wielkim miastem, ale my mieszkamy na jego obrzeżach w spokojnej dzielnicy poza centrum - powiedział. I dodał: - Miasto jest sparaliżowane. Nie dziwi to, bo ludzie są w szoku. To chyba pierwsza taka sytuacja w Nowej Zelandii. Do tej pory każdy czuł się tutaj bezpiecznie.

Bukowiecki opublikował także wpis na Instagramie, w którym uspokoił wszystkich swoich kibiców.

WSZYSTKO O ATAKU NA MECZETY W NOWEJ ZELANDII

"Dziękuję za wszystkie wiadomości, jestem bezpieczny, nic mi się nie stało. Mam nadzieję, że zamachy terrorystyczne w Christchurch dobiegły końca i będę mógł spokojnie spędzić tu resztę czasu. To był bardzo smutny dzień, oby nigdy więcej takich dni. Jeszcze raz dzięki za wiadomości" - napisał.

Ataki na meczety w Nowej Zelandii

W piątek w godzinach porannych uzbrojony mężczyzna wtargnął do meczetu Masjid Al Noor przy Deans Avenue w mieście Christchurch (Wyspa Południowa) i zaczął strzelać do zgromadzonych tam ludzi. Drugi atak nastąpił na przedmieściach miasta w świątyni Masjid przy Linwood Avenue.

Zginęło 49 osób, a 48 przebywa w szpitalach. Stan 20 z nich jest krytyczny.

RadioZET.pl/PAP/Instagram/Onet Sport/KS

Oceń