Armand Duplantis pobił rekordy dwóch krajów [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
14.08.2018 17:11
Armand Duplanti pobił rekody Szwecji i USA w skoku o tyczce
fot. PAP/EPA

Armand Duplantis zadziwił cały sportowy świat sięgając po złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Przy okazji 18-latek pobił rekordy... dwóch państw w skoku o tyczce - Szwecji i Stanów Zjednoczonych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Duplantis jest synem byłego amerykańskiego tyczkarza Grega Duplantisa i byłej szwedzkiej siedmioboistki Heleny Hedlund. Reprezentuje ekipę "Trzech Koron", ale ma podwójne obywatelstwo. Na co dzień mieszka zresztą w USA, gdzie studiuje na uniwersytecie stanowym w Luizjanie.

Rekordy Szwecji i USA

Nastolatek zdobył złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie z rezultatem 6.05 m, bijąc przy tym kilka rekordów: życiowy o 12 cm, juniorów (własny, o 12 cm), Szwecji oraz... USA.

Niedawno w Stanach Zjednoczonych zmieniono regulacje dotyczące bicia rekordów kraju. Poprzednie dawały taką możliwość tylko reprezentantom kraju, teraz zalicza się także wyniki obywateli USA startujących w barwach innych państw. Tym samym rezultat Duplantisa może być zaliczony jako nowy rekord Stanów Zjednoczonych, bo jest lepszy od osiągnięcia Brada Walkera z 2006 roku o 1 cm.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/reuters/nola/KS