Zamknij

Anna Wielgosz przeszła operację: "Nie zobaczycie mnie prędko w akcji"

26.11.2021 21:15
Anna Wielgosz przeszła operację
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Anna Wielgosz (z domu Sabat), mistrzyni Polski z 2018 i 2019 roku oraz olimpijka z Tokio w biegu na 800 m, przeszła operację kolana i czeka ją dłuższa przerwa. "Niestety nie zobaczycie mnie prędko w akcji na zawodach" - poinformowała na Instagramie.

Anna Wielgosz ma za sobą bardzo trudny sezon. W maju podczas halowych mistrzostw Europy w Toruniu przeszła COVID-19. - Straciłam węch i smak. Gorsze było jednak to, że miałam duszności, kłopoty z oddychaniem, pojawiało się kołatanie serca. Trzy tygodnie spędziłam w łóżku. W końcu jednak choroba odpuściła - mówiła później w rozmowie z portalem rzeszow-info.pl. To nie pozwoliło jej odpowiednio przygotować się do igrzysk olimpijskich w Tokio, w których nie przebrnęła eliminacji biegu na 800 m.

W piątek reprezentantka Resovii Rzeszów poinformowała o kolejnym trudnym momencie w jej karierze. We wrześniu lekkoatletka doznała kontuzji kolana, a ze względu na inne dolegliwości nie mogła wcześniej poddać się operacji. Do zabiegu doszło dopiero w miniony poniedziałek.

Anna Wielgosz kontuzjowana

"Łezka w oku się kręci, bo czekaliśmy bardzo na dzień, w którym nie będzie trzeba już biegać po skutym lodem stadionie zimą. Tym razem jeszcze długo poczekam na swoją kolej. Niestety nie zobaczycie mnie prędko w akcji na zawodach, bo we wrześniu doznałam kontuzji kolanka" - napisała na Instagramie. W dalszej części wyjaśniła, dlaczego tak długo zwlekała z operacją.

"Kiedy nie biegam, to wyjątkowo dużo choruję, od diagnozy do operacji miałam wszystkie możliwe choróbska - zapalenie ucha itd." - wyjaśniła. "To był straszny czas, bardzo się dłużyło, smuciło mnie to, że tak dużo infekcji mnie atakuje, a to skutkowało przekładaniem terminu (dokładnie tak ostatnio było w dzieciństwie). Kiepski humor nie pomagał - ale trudno o lepszy, kiedy masz kontuzję, która nie pozwala Ci na tryb życia, który prowadzisz od wielu lat. Sumując... pierwszy szczery uśmiech pojawił się jeszcze na stole operacyjnym i od tamtej pory już wiem, że wracam do życia" - dodała.

Anna Wielgosz ma na swoim koncie dwa tytuły mistrzyni Polski (2018, 2019) w biegu na 800 m. Na arenie międzynarodowej najlepiej zaprezentowała się na mistrzostwach Europy w Berlinie (2018), zajmując 5. miejsce.

RadioZET.pl/rzeszow-info.pl