Anna Jagaciak zakończyła karierę

Maciej Walasek
14.06.2019 10:01
Anna Jagaciak
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Anna Jagaciak podjęła decyzję o zakończeniu kariery. Wybitna trójskoczkini pożegnała się z profesjonalnym sportem po 16 latach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Anna Jagaciak zakończyła karierę. Trójskoczkini w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” przyznała, że nad tą decyzją zastanawiała się od trzech lat. Jednak w międzyczasie napędzały ją jeszcze dobre wyniki.

Zobacz także

– To przemyślana decyzja. Jak bardzo, niech świadczy, że chodziła za mną od 2016 roku. Wtedy jednak napędziły mnie wyniki, potem sytuacja się powtórzyła, ale gdy zaczynałam poprzedni sezon, wiedziałam już, że wszystko, co robię, będzie „tym ostatnim”. Chociaż na światowej scenie nie odegrałam może wielkich ról, to w kraju zeszłam z niej niepokonana – powiedziała.

Anna Jagaciak: Czym zajmie się po zakończeniu kariery?

Jagaciak w swoim dorobku ma dwa złote medale mistrzostw Polski. Poza tym podczas mistrzostw świata w Londynie zajęła szóste miejsce, była kapitanem na ubiegłorocznym Pucharze Świata oraz olimpijką na igrzyskach w Rio de Janeiro.

– Nie rozstaję się z lekkoatletyką, bo tak się chyba nie da. Mam męża, który był tyczkarzem, ojca-trenera, do tego mnóstwo przyjaciół na stadionie. Będę tęskniła za tą otoczką, ale teraz szukam dla siebie nowego miejsca na ziemi. Kto wie, czy nie będzie to fotografia? Niezależnie od tego, jaką obiorę ścieżkę, czuję, że to był właściwy moment, by rozpocząć nowy rozdział – zakończyła.

Pożegnanie Anny Jagaciak będzie miało miejsce w Radomiu podczas mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 23-25 sierpnia.

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl/MW