Zamknij

Anita Włodarczyk ujawniła, kiedy chce zakończyć karierę

25.04.2020 09:23
Anita Włodarczyk ujawniła, kiedy zakończy karierę
fot. PAP/EPA

Anita Włodarczyk w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” ujawniła, kiedy chciałaby zakończyć swoją karierę. Lekkoatletka odniosła się też do wyboru swojego nowego trenera: -  zostało dwóch kandydatów - przyznała.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Anita Włodarczyk z pewnością jest spełnionym sportowcem, który ma na swoim koncie dwa złote medale igrzysk olimpijskich, czy cztery tytuły mistrzyni świata i Europy. Mimo osiągnięć, nie brakuje jej motywacji do dalszych sukcesów. Lekkoatletce marzy się jeszcze złoto na igrzyskach w Tokio i na mistrzostwach świata w 2022 roku w amerykańskim Eugene. Właśnie po tej drugiej imprezie, ma pożegnać się z młotem.

-  Ile można to odwlekać? Fajnie byłoby skończyć karierę złotem mistrzostw świata w Eugene. Dwa lata temu planowałam, by zakończyć po Tokio. Potem przeszłam operację, więc stwierdziłam, że powalczę do 2021, może 2022 roku. Taki mam plan w głowie, a co z tego wyjdzie, zobaczymy – zaznaczyła.

Włodarczyk odniosła się także do wyboru nowego trenera. Przypomnijmy, że w marcu zawodniczka niespodziewanie zakończyła współpracę z Krzysztofem Kaliszewskim.

-  Rozmowy trwają. Zostało dwóch kandydatów, jeden zza granicy i jeden z Polski. I nie jest to trener Cybulski, bo takie plotki się pojawiły, do niego nie wrócę. Nic więcej nie chcę mówić – ucięła.

W ubiegłym roku Anita Włodarczyk przeszła operację kolana. Jak sama zapewnia, z kolanem jest wszystko w porządku, a sama ćwiczy na rowerze stacjonarnym. Z powodu pandemii koronawirusa, dwukrotna mistrzyni olimpijska oczekuje na wznowienie treningów.

Więcej informacji na temat koronawirusa:

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl