Zamknij

Anita Włodarczyk wróciła do kraju z kibicami złotym autobusem [WIDEO + FOTO]

Krzysztof Sobczak
13.08.2018 09:21
Anita Włodarczyk mistrzynią Europy
fot. PAP/EPA

Anita Włodarczyk po raz czwarty z rzędu została mistrzynią Europy w rzucie młotem. Po konkursie czekała na nią miła niespodzianka od fanklubu - złoty autobus. Polka nie miała więc innego wyjścia, jak zrezygnować z transportu lotniczego na rzecz transportu ziemnego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Grupa prawie 60 osób zrobiła mi niesamowitą niespodziankę. Wiedziałam, że coś się szykuje, ale nie wiedziałam do końca, co to będzie. Kiedy zobaczyłam w Berlinie złoty autobus, to było to dla mnie coś niesamowitego. To była też dla mnie dodatkowa motywacja - mówił czterokrotna mistrzyni Europy.

- Na taki pomysł wpadły osoby z mojego fan klubu. Do tego dołączył się mój główny sponsor, któremu bardzo dziękuję za to, że chciał mi zrobić taką niespodziankę - przyznała. Jednocześnie dodała, że będzie to pierwszy raz, kiedy z zawodów wróci razem z kibicami.

Wczesnym rankiem Anita Włodarczyk dotarła do rodzinnego Rawicza.

Anita
fot. InstaStory/Anita Włodarczyk

Złoty medal Anity Włodarczyk

Anita Włodarczyk wygrała konkurs rzutu młotem wynikiem 78,94 m i ustanowiła rekord mistrzostw Europy. Brązowy medal wywalczyła Joanna Fiodorow, a tuż za podium uplasowała się Malwina Kopron.

Dla Włodarczyk to czwarty z rzędu tytuł mistrzyni Starego Kontynentu. Więcej razy z rzędu triumfowała tylko chorwacka dyskobolka Sandra Perković (5).

RadioZET.pl/Onet/KS