Zamknij

Anita Włodarczyk nie wystartuje w MŚ. Podczas zabiegu wykryto kolejne problemy

Krzysztof Sobczak
16.07.2019 14:26
Anita Włodarczyk nie wystartuje w MŚ
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EastNews

Anita Włodarczyk już oficjalnie nie wystartuje w mistrzostwach świata w Dausze, a co za tym idzie nie będzie bronić tytułów z trzech poprzednich imprez tej rangi. We wtorek hegemonka rzutu młotem przeszła zabieg artroskopii kolana. Okazało się, że kontuzja była poważniejsza niż przypuszczano.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

- Niestety, w trakcie operacji wyszły na jaw nowe problemy i musieliśmy zrezygnować z przygotowań oraz występu na mistrzostwach świata. Okres rehabilitacji po zabiegu to trzy miesiące, więc jest to nierealne - powiedział trener zawodniczki Krzysztof Kaliszewski.

Są też nieco lepsze wiadomości. - Szczęście w nieszczęściu, że wyszło to teraz, ponieważ w innym wypadku mógłby być problem z przygotowaniem się do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Zabieg okazał się bardzo potrzebny - dodał szkoleniowiec.

Anita Włodarczyk - sukcesy

Anita Włodarczyk od blisko dekady monopolizuje rywalizację w rzucie młotem. Pierwszy tytuł mistrzyni świata wywalczyła w Berlinie w 2009 roku, a potem sięgała po niego jeszcze w 2013, 2015 i 2017 roku. Jest też dwukrotną mistrzynią olimpijską i czterokrotną mistrzynią Europy. Pod jej nieobecność szansę na krążek z najcenniejszego kruszcu otrzymają wreszcie rywalki.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS