Fatalne wieści ws. Anity Włodarczyk. Musi poddać się operacji

Andreas Nicolaides
12.07.2019 09:42
Anita Włodarczyk
fot. PAP/EPA

Anita Włodarczyk nie wystąpi na tegorocznych mistrzostwach świata w lekkoatletyce. Powodem są problemy zdrowotne i operacja, której musi poddać się, by wyleczyć kontuzjowane kolano.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

MŚ w lekkoatletyce 2019 odbędą się bez udziału Anity Włodarczyk - poinformował "Przegląd Sportowy". Wielokrotna mistrzyni świata i olimpijska w rzucie młotem zmaga się z problemami zdrowotnymi. Narzeka przede wszystkim na ból w kolanie. Zgodnie z informacjami "PS", lekarze zasugerowali jej, że powinna trafić na stół operacyjny i przejść artroskopię.

Anita Włodarczyk przejdzie operację kolana

Włodarczyk już miesiąc temu niespodziewanie wycofała się ze startu w mityngu w Ostrawie w ostatniej chwili. Od tamtej pory nie brała udziału w żadnych zawodach. Wydawało się, że przygotowuje się do nadchodzących MŚ, które odbędą się na przełomie września i października. Okazuje się jednak, że przygotowań nie będzie, zamiast tego młociarka będzie dochodzić do siebie po operacji.

Jak ustalił "PS", trener Krzysztof Kaliszewski wysłał oficjalne pismo do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, z którego jasno wynika, że Włodarczyk zaprzestała przygotowań do MŚ. Jej celem będzie teraz jak najszybsze zażegnanie problemów ze zdrowiem i przygotowanie się do igrzysk olimpijskich, które w 2020 roku odbędą się w Tokio.

MŚ w lekkoatletyce 2019 bez Anity Włodarczyk

Anita Włodarczyk to jedna z najbardziej utytułowanych lekkoatletek w historii. W swoim dorobku ma dwa złota medale olimpijskie, cztery złote medale mistrzostw świata i cztery złote medale mistrzostw Europy. W 2016 roku triumfowała w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/AN