Zamknij

Złodziej odebrał marzenia. Anita Włodarczyk nie jedzie na MŚ i ME

14.06.2022 23:15

Anita Włodarczyk w pogoni za złodziejem zerwała mięsień dwugłowy uda i w poniedziałek przeszła operację. Kontuzja wykluczy ją z wyjazdu na lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Eugene (15-24 lipca) i mistrzostwa Europy w Monachium (15-21 sierpnia). "Mój sezon dobiegł końca" - napisała na Instagramie.

Anita Włodarczyk nie jedzie na MŚ i ME
fot. Anita Włodarczyk/Instagram

Anita Włodarczyk w czwartek doznała urazu mięśnia dwugłowego uda podczas pogoni za złodziejem, który włamał się do jej samochodu. Do zdarzenia doszło na ul. Fieldorfa w Warszawie. Mężczyzna wykorzystał fortel i próbował wzbudzić litość, podając się za Ukraińca. Okazało się, że jest Gruzinem. - Pokazywał nam jakieś dokumenty i w tym momencie straciliśmy czujność. Złodziej zaczął uciekać, a ja w głowie miałam tylko jeden cel: żeby go złapać. To były sekundy, zadziałał instynkt i mój ambitny charakter. Bogu dzięki, że samochody mnie nie potrąciły, bo przebiegałam przez ulicę Fieldorfa. Impuls był tak silny, że nie wiedziałam, co się dzieje, nigdy w takim stanie nie byłam. Po ok. 130 metrach dorwałam złodzieja. Trochę go pobiłam, przyznaję się, ale to była taka adrenalina, że nie chciałabym po raz drugi tego przechodzić - relacjonowała na antenie TVN24.

Niestety wzorową obywatelską postawę okupiła urazem, który - jak potwierdziła w mediach społecznościowych - wyklucza ją z udziału z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez: mistrzostw świata w Eugene i mistrzostw Europy w Monachium.

Anita Włodarczyk po operacji

- Jestem w bardzo mocnym treningu siłowym, więc moje mięśnie są bardzo silne. Stałam nierozgrzana, w ułamek sekundy wystartowałam za złodziejem i mięsień totalnie się rozerwał. Mam 31 szwów na udzie, teraz przez kilka tygodni będę w gipsie, później zaczynam rehabilitację. Najważniejsze jest to, że mam dobrą opiekę - opisywała.

Brak możliwości startu w tym sezonie jest dla niej motywacją, by za dwa lata kolejny raz obronić tytuł mistrzyni olimpijskiej. "Pamiętam doskonale, jak to było na dwa lata przed Tokio, kiedy miałam operację kolana, przeszłam długą pracochłonną ścieżkę, aby wrócić do sportu, aby wrócić na podium olimpijskie" - przypomniała na Instagramie.

Włodarczyk jest rekordzistką świata w rzucie młotem, a w mistrzostwach świata i Europy zdobyła po cztery złote medale. W ubiegłym roku została odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

RadioZET.pl/PAP