Anita Włodarczyk wystartuje w MŚ? Rekordzistka globu odpowiedziała na sensacyjne doniesienia

Maciej Walasek
12.07.2019 15:23
Anita Włodarczyk
fot. AFP/EastNews

Anita Włodarczyk nie wyklucza jeszcze swojego występu w jesiennych mistrzostwach świata w Dausze. Decyzja zapadnie najwcześniej we wtorek, po artroskopii kolana. - Najważniejsze są przyszłoroczne igrzyska – podkreśliła.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Anita Włodarczyk i jej występ na mistrzostwach świata w Dausze stanęły pod znakiem zapytania. Wszystko przez problemy zdrowotne, a dokładniej ból w kolanie, na który narzeka wielokrotna mistrzyni świata. W poniedziałek zawodniczka przejdzie zabieg i dopiero po nim podejmie decyzję w sprawie startu jesienią w Katarze.

- Mój występ w mistrzostwach świata na obecną chwilę nie jest wykluczony, ale nie złożę żadnych deklaracji przed poniedziałkowym zabiegiem. Najważniejsze są jednak przyszłoroczne igrzyska - powiedziała Włodarczyk w rozmowie z PAP.

Anita Włodarczyk: Co to będzie za operacja?

Zabieg zostanie wykonany w Warszawie przez doktora Roberta Śmigielskiego. Nie wiadomo, co okaże się w jego trakcie.

- Może być tak, że lekarz wyczyści mi kolano i po kilku dniach wrócę do normalnych treningów. Może się też okazać, że będzie to coś poważniejszego i przerwa będzie dłuższa. Teraz wróżymy z fusów i nie wiem, czemu ktokolwiek udziela informacji na temat mojego zdrowia, nie konsultując tego ze mną – tłumaczyła.

Zobacz także

Dziś rano polskie media obiegła wiadomość, że Anita Włodarczyk nie wystartuje w mistrzostwach świata. Sama zainteresowana była zaskoczona tym, co przeczytała.

- Przestraszyłam się, bo z informacji wynikało, że kontuzja jest poważna. Nikt ze mną się w tej sprawie nie kontaktował, nie zadzwonił, nie zapytał, tylko bazował na informacjach od osób trzecich. Jestem zdumiona, że w ogóle ktoś w PZLA udzielił bez mojej wiedzy informacji na temat mojego zdrowia" – zaznaczyła.

Włodarczyk teraz nie chce sprawy przesądzać. Stara się do tematu występu w najważniejszej imprezie sezonu podejść racjonalnie.

Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 27 września – 6 października.

RadioZET.pl/PAP/MW