Anita Włodarczyk mistrzynią świata pomimo kontuzji! Dwa polskie medale w Londynie!

Krzysztof Sobczak
07.08.2017 21:13
Anita Włodarczyk i Malwina Kopron
fot. PAP/EPA

Anita Włodarczyk z wynikiem 77.90 m obroniła tytuł mistrzyni świata w rzucie młotem. Brązowy medal powędrował do drugiej z reprezentantek Polski, Malwiny Kopron, dla której to największy sukces w karierze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

22-letnia Kopron swój najlepszy wynik uzyskała w pierwszej próbie - młot lądował na 74.76 m. Na podium Polki rozdzieliła Chinka Zheng Wang (75.98 m).

Zobacz także

W finale mieliśmy jeszcze jedną zawodniczkę znad Wisły - Joanna Fiodorow zajęła ostatecznie 6. miejsce (73.04 m).

Pokonała ból

Przed wyjazdem do Anglii Anita Włodarczyk zapowiadała, że nie będzie się cieszyć ze złotego medalu, jeśli przy okazji po raz kolejny nie pobije własnego rekordu świata. Plany zweryfikowała jednak kontuzja.

Włodarczyk przystępowała do tych zawodów z naderwaną torebką stawową prawej ręki. Startowała na środkach przeciwbólowych, ale widać było, że mimo to zawodniczka, która we wtorek 8 sierpnia skończy 32 lata, nie jest sobą. Miała problemy w kole (drugi rzut był spalony), a także z oddaniem "normalnego" rzutu. 

Do wąskiego finału Anita awansowała z 6. rezultatem. Dopiero w czwartej próbie Polka postawiła wszystko na jedną kartę i zdeklasowała rywalki. Rezultat 77.39 m w praktyce dał jej tytuł mistrzyni świata. Potem Włodarczyk dorzuciła jeszcze kilkadziesiąt centymetrów i ostatecznie triumfowała z wynikiem 77.90 m.

Anita Włodarczyk jest niepokonana od 41 startów. To jej trzeci tytuł mistrzyni świata.

To dwa pierwsze medale biało-czerwonych w Londynie. Jeszcze w poniedziałek w finale biegu na 1500 m pobiegnie Angelika Cichocka.

RadioZET.pl/KS