Panie proszą panie. Show "Aniołków Matusińskiego" na ceremonii medalowej [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
12.08.2018 17:21
Aniołki Matusińskiego bawią się na ceremonii medalowej
fot. Twitter/screen

Polska sztafeta w składzie Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, Iga Baumgart-Witan oraz rezerwowe Natalia Kaczmarek i Martyka Dąbrowska odebrały złote medale lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie. A potem długo nie opuszczały podium...

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Organizatorzy zadbali o oprawę muzyczną ceremonii medalowych. Po dekoracji biało-czerwonych wokalistka wykonała przebój Alicii Keys "If I ain't got you", a reprezentantki Polski towarzyszyły jej w roli tancerek.

Polki zatańczyły w parach: Hołub - Święty, Dąbrowska - Kaczmarek i Wyciszkiewicz - Baumgart. My ich występ oceniamy na "10".

A to był tylko wstęp...

ME w lekkoatletyce: Złoto polskiej sztafety

Polki obok Francuzek były głównymi kandydatkami do złotego medalu lekkoatletycznych mistrzostw Europy w sztafecie 4x400 metrów, jednak terminarz zawodów mógł znacznie pokrzyżować ich plany. Niespełna dwie godziny wcześniej Justyna Święty-Ersetic i Iga Baumgart-Witan wystartowały w finale 400 m i miały niewiele czasu na regenerację. Pobiegły jednak na euforii - Iga zajęła 5. miejsce, a Justyna została indywidualną mistrzynią Europy.

Przez większą cześć dystansu biało-czerwone były liderkami, jednak na początku swojej zmiany Justyna straciła prowadzenie na rzecz Francuzki. Potem jednak popisała się znakomitym finiszem i doprowadziła naszą sztafetę na 1. miejscu.

Warto dodać, że medale odebrała cała polska drużyna, włącznie z rezerwowymi, które pobiegły w półfinale - Natalią Kaczmarek i Martyną Dąbrowską.

Po sześciu dniach lekkoatletycznych ME Polska jest liderem klasyfikacji medalowej.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/TVP Sport/KS