Lekkoatletyczne MŚ: Pierwsze medale, świetny występ Jagaciak i niedosyt Cichockiej

07.08.2017 23:12

Poniedziałkowa rywalizacja o medale lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie stała pod znakiem polskich młociarek - Anity Włodarczyk i Malwiny Kopron - które zdobyły pierwsze medale dla reprezentacji Polski. Bardzo dobrze w finałach spisały się Anna Jagaciak-Michalska i Angelika Cichocka.

Anna Jagaciak fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Włodarczyk triumfowała mimo kontuzji ręki, natomiast dla 22-letniej Kopron brązowy krążek globalnej imprezy jest największym sukcesem w dotychczasowej karierze. Trzecia z biało-czerwonych, Joanna Fiodorow, była szósta.

W Londynie bardzo dobrze zaprezentowała się Anna Jagaciak-Michalska. 27-latka przystąpiła do finału trójskoku z 10. rezultatem, a mimo to zdołała wedrzeć się do ścisłej ósemki. Wynik 14,25 m dał jej 6. lokatę, najwyższą w historii jej występów w zawodach tej rangi. Co warto podkreślić, Polka skakała bardzo równo i po raz pierwszy w karierze oddała aż pięć prób powyżej 14 m.

Pasjonującą walkę o złoto stoczyły Yulimar Rojas i Caterine Ibarguen. Ostatecznie o... 2 cm lepsza była Wenezuelka.

Angelika Cichocka nie zdołała wywalczyć miejsca na podium w biegu na 1500 m. W finale Polka z czasem 4:04.16 zajęła 7. miejsce. - Jestem rozczarowana. Liczyłam na miejsce w piątce, a nawet na medal - powiedziała po biegu mistrzyni Europy z Amsterdamu. Złoto zdobyła Kenijka Faith Kipyegon przed Amerykanką Jennifer Simpson i specjalistką od 800 m Caster Semenyą.

Na półfinałach swoją przygodę z MŚ zakończyli Iga Baumgart (400 m) i Patryk Dobek (400 m przez płotki). Eliminacje jako "lucky loser" przebrnęła Joanna Linkiewicz (400 m przez płotki).