Oceń
Alejandro Gomez nie żyje. Hiszpański trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich, specjalizujący się w biegach na 10 km i maratonach, walczył w ostatnich latach z rakiem mózgu. Zmarł w wieku zaledwie 53 lat.
- Alejandro Gomez nie żyje
- Niespełna rok temu u hiszpańskiego biegacza wykryto raka mózgu
- Trzykrotny olimpijczyk zmarł w wieku 53 lat
O śmierci Alejandro Gomeza jako jeden z pierwszych doniósł hiszpański dziennik "El Mundo". Zdaniem gazety w czerwcu ubiegłego roku u byłego biegacza zdiagnozowano nieoperacyjnego guza mózgu. Jak dodano, nie spodziewano się, że choroba będzie tak szybko postępować.
Gomez to jeden z najbardziej zasłużonych hiszpańskich biegaczy długodystansowych w historii tego kraju. Trzykrotnie startował w igrzyskach olimpijskich - w 1988 roku w Seulu, w 1992 roku w Barcelonie i w 1996 roku w Atlancie. Specjalizował się w biegach na 10 km, ale brał udział także w maratonach i biegach przełajowych.
Alejandro Gomez nie żyje. Trzykrotny olimpijczyk zmarł na raka mózgu
W przełajach był dwukrotnym mistrzem Hiszpanii, a w 1989 roku zajął szóste miejsce na mistrzostwach świata.
W biegu na 5000 metrów został wicemistrzem świata do lat 20, a w biegu na 10 km jego największym sukcesem było mistrzostwo Hiszpanii w 1996 roku.
Po zakończeniu kariery zajął się canicrossem, dyscypliną polegającą na bieganiu z psem upiętym na smyczy.
Zmarł 31 stycznia w wieku 53 lat.
RadioZET.pl/El Mundo
Oceń artykuł

