Zamknij

Adrianna Sułek - sylwetka: kim jest polska lekkoatletka? Sukcesy i osiągnięcia

18.03.2022 08:18

Adrianna Sułek: kim jest reprezentantka Polski, specjalizująca się w wielobojach? Sukcesy i osiągnięcia Adrianny Sułek. Ile ma lat, czy prowadzi profil na Instagramie? Wszystko, co musisz wiedzieć o Adriannie Sułek przed startem HMŚ 2022 w Belgradzie.

Adrianna Sułek
fot. Instagram screen/sulekadrianna_heptathlon

Adrianna Sułek, polska lekkoatletka, specjalizująca się w wielobojach, urodziła się 3 kwietnia 1999 roku w Bydgoszczy. Obecnie jest zawodniczką sekcji lekkoatletycznej AZS UMCS Lublin. Jej poprzednim klubem była Zawisza Bydgoszcz.

Wśród pięcioboistek zaproszonych przez światową federację na Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2022, które potwierdziły swój start w stolicy Serbii - Sułek ma trzeci rekord życiowy (4756 punktów). To wynik tym cenniejszy, że wyśrubowany w tym sezonie, uzyskany podczas niedawnych halowych mistrzostw Polski w Toruniu. Lepsze życiówki mają tylko utytułowana Brytyjka Katarina Johnson-Thompson (5000) oraz Belgijka Noor Vidts (4791).

Sułek: kim jest lekkoatletka?

Pomimo młodego wieku nasza wieloboistka nie czuje tremy przed startem na dużej imprezie. - Mam nadzieję, że występ w mistrzostwach Polski był tylko niewielkim wietrzykiem przed tornadem, które będzie w Belgradzie. Nie występowałam często na ważnych zawodach międzynarodowych w roli faworytki, bo jestem bardzo młoda. Ale występować będę i pewnie wielokrotnie będę chciała występować w roli faworytki - powiedziała PAP 22-latka.

Przed mistrzostwami Polski walczyła z ciężkim przeziębieniem, ale w Toruniu i tak uzyskała w większości konkurencji rekordy życiowe. Szczególnie wynik w skoku wzwyż - 1,89. - W Toruniu nie startowałam na świeżości. Ta ma być w Belgradzie - mówiła.

Sułek: sukcesy i osiągnięcia

Bez wątpienia Sułek jest jedną z naszych nadziei medalowych. Największym osiągnięciem w dotychczasowej karierze bardzo młodej wieloboistki z Bydgoszczy był złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy w Tallinnie w siedmioboju w ubiegłym roku. Podczas igrzysk olimpijskich w Tokio zajęła 16. miejsce.

W 2018 roku zajęła również ostatnie miejsce na podium w mistrzostwach świata juniorów w fińskim Tampere. W 2019 roku w młodzieżowych mistrzostwach Europy zajęła szóstą lokatę. W Polsce podczas halowych mistrzostw trzykrotnie w ciągu pięciu lat zdobywała złoto w pięcioboju. Z kolei w mistrzostwach Polski w siedmioboju okazywała się najlepsza w 2019 i 2021 roku.

Sułek: Jaki jest jej Instagram?

Adrianna Sułek w mediach społecznościowych chętnie dzieli się swoimi wrażeniami z zawodów oraz treningów. Czasami odsłania kulisy swojego życia prywatnego. Na Instagramie obserwuje ją prawie 24 tys. internautów. Jest również w związku z innym lekkoatletą - Kacprem Schubertem, który specjalizuje się w biegu na 60 metrów.

loader

RadioZET.pl/PAP/Wikipedia