Zamknij

Adrianna Sułek krytykuje PZLA. "Obóz najgorszy w historii. Przestaję milczeć"

17.07.2022 12:14

Adrianna Sułek, która w tę niedzielę rozpoczyna rywalizację w wieloboju, skrytykowała Polski Związek Lekkiej Atletyki za to, jakie warunki zapewniono sportowcom podczas mistrzostw świata w Eugene. „Jedzenie było tragiczne, obóz najgorszy w historii. Postanowiłam przestać milczeć” – powiedziała polska zawodniczka w rozmowie z Michałem Chmielewskim.

Adrianna Sułek krytykuje PZLA. "Obóz najgorszy w historii. Przestaję milczeć"
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Adrianna Sułek przed kamerami TVP Sport podała całą listę niedociągnięć w przygotowaniach do MŚ w Eugene, za które - według niej - odpowiada PZLA. -Obóz w Seattle? Najgorszy, jaki przygotował PZLA. Ciągle wkradały się nerwy. Jedzenie było tragiczne. Postanowiłam przestać milczeć. To, co się dzieje w kwestii pracy związku, to skandal. Podróż ze Seattle samolotem lecącym tylko do połowy drogi i dalszy dojazd autokarem? Brak słów. Nie pozwolę jednak, żeby na ostatniej prostej wydarto mi to, na co ciężko pracowałam – szczerze przyznała 23-letnia zawodniczka.

Sułek zacznie rywalizację w niedzielę. Wieloboistka, która w marcu została halową wicemistrzynią świata wystartuje w godzinach wieczornych czasu polskiego. - Ada jest zawodniczką typowo startową, a nie treningową. Ją niesie adrenalina i rywalizacją. Liczę na to, że tak będzie i tym razem" - mówił w rozmowie trener Polki, Marek Rzepka, w rozmowie z PAP.

Starty Adrianny Sułek podczas MŚ w Eugene:

  • 19.35 - 100 m ppł, siedmiobój (Paulina Ligarska, Adrianna Sułek)
  • 20.35 - skok wzwyż, siedmiobój (Ligarska, Sułek)
  • 22.45 - pchnięcie kulą, siedmiobój (Ligarska, Sułek)
  • 03.38 - 200 m, siedmiobój (Ligarska, Sułek)

RadioZET.pl/TVP Sport/PAB