Zamknij

Adrianna Sułek porównana do Jacka Sparrowa. To nagranie robi furorę

21.07.2022 07:10

Adrianna Sułek została porównana do Jacka Sparrowa, bohatera serii "Piraci z Karaibów". Wszystko przez styl nabiegu w jednej z konkurencji siedmioboju - rzucie oszczepem. Nagranie z jej udziałem obejrzano ponad dwa miliony razy.

Adrianna Sułek jak Jack Sparrow
fot. PAP/EPA

Adrianna Sułek zajęła 4. pozycję w siedmioboju podczas MŚ w lekkoatletyce 2022 w Eugene i Portland. Wynik 6672 punktów oznaczał nowy rekord Polski - poprzedni od 37 lat należał do Małgorzaty Nowak i był o 56 "oczek" słabszy. O utracie miejsca na podium zaważył słabszy w stosunku do Anny Hall występ w rzucie oszczepem. Paradoksalnie to właśnie tą konkurencją Polka zrobiła furorę w sieci

Komik Tim Vine opublikował w sieci nagranie z udziałem polskiej wieloboistki. Internauci natychmiast podchwycili temat i porównali styl poruszania się bydgoszczanki do... Jacka Sparrowa z "Piratów z Karaibów". "Córka Jacka Sparrowa zmierza na igrzyska olimpijskie", "Podążając za mocą Jacka Sparrowa" - pisali, a ich opinie przytoczyło "The Sun". Wideo jest niezwykle popularne w sieci.

Adrianna Sułek 4. wieloboistką MŚ

Czwarte miejsce i rekord Polski w pierwszym odruchu nie ucieszyły reprezentantki Polski. - Możecie być dumni ze mnie, ale ja muszę to jeszcze chwilkę przeboleć. Myślałam, że szczęście będzie mi sprzyjało i światowy wynik wystarczy na medal. W Belgradzie podczas HMŚ światowy wynik starczył na srebro. Teraz jest gorszy scenariusz, bo jest to czwarte miejsce - mówiła ze łzami w oczach przed kamerami TVP Sport.

Gdy emocje opadły, również ton wypowiedzi się zmienił. "Powoli zaczyna do mnie docierać, że jestem rekordzistką Polski w pięcioboju i siedmioboju.. już.. w pierwszym roku seniorskiej kariery, kiedy ten bagaż doświadczeń i stażu treningowego nie jest wypełniony po brzegi" - napisała na Instagramie.

Mistrzynią świata została Belgijka Nafissatou Thiam, która zgromadziła 6947 pkt. Srebro wywalczyła Holenderka Anouk Vetter - 6867. Brązowy medal zdobyła Amerykanka Anna Hall - 6755.

RadioZET.pl/PAP