Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polski żużlowiec pijany stawił się na start! Miał 0,6 promila

19.08.2018 20:33
sport

W meczu na szczycie 1. ligi żużlowej w Gnieźnie pomiędzy Car Gwarant Start a Speed Car Motor Lublin doszło do skandalu. Zawodnik gości Oskar Bober stawił się na spotkanie pod wpływem alkoholu i nie został dopuszczony do startu. Gospodarze wygrali 47:43.

żużel fot. Przemek Swiderski / East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przed spotkaniem w Gnieźnie na stadionie pojawiła się policja z alkomatami i przebadała wszystkich zawodników. Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, która prowadzi rozgrywki pierwszej ligi, zauważył, że taka sytuacja to nic wyjątkowego.

Żużel. Zawodnicy badani alkomatem

- Już w poprzednim sezonie zapowiedzieliśmy, że zostaną wzmożone kontrole na obecność alkoholu u zawodników - powiedział PAP Szymański.

Jak poinformowała oficer prasowy komendy powiatowej policji w Gnieźnie Anna Osińska, jeden z żużlowców był pod wpływem alkoholu.

- U jednego z zawodników gości stwierdzono 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - zaznaczyła.

Tym jedynym był Oskar Bober, co potwierdził przewodniczący jury spotkania Dariusz Cieślak w rozmowie z telewizją Polsat Sport, który transmitował spotkanie. Żużlowiec był awizowany w składzie Motoru, ale nie mógł wyjechać na tor, dlatego wyścigi z jego udziałem toczyły się w trzyosobowym składzie. Jego absencja nie była bez znaczenia dla wyniku, który rozstrzygnął się dopiero w końcówce meczu. Start wygrał 47:43, ale punkt bonusowy powędrował do Lublina.

Motor na kolejkę przed zakończenie fazy zasadniczej pierwszej ligi zapewnił sobie pierwsze miejsce przed rundą play off. Start z kolei nadal zajmuje drugą lokatę w tabeli.

Jaka kara spotka zawodnika?

Szymański nie chciał na razie mówić o karze, jaka grozi zawodnikowi za to zachowanie.

- Przyznam, że dawno nie mieliśmy do czynienia z taką sytuacją, ale decyzja zostanie podjęta nie wcześniej niż w poniedziałek - oznajmił.

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń
Tagi