Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zimowy Ultra Janosik 2019 za nami

22.01.2019 08:20
sport

W miniony weekend tj. 18-19 stycznia 2019 roku, u podnóża Pienin Spiskich odbyła się trzecia edycja Zimowego Ultra Janosika, jednego z najbardziej popularnych  wyścigów w świecie polskich biegów górskich.

Janosik 2019 fot. Wiktor Bubniak

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Śniegu dopisało tyle, że w przeddzień startu ze względu na bezpieczeństwo zawodników, dyrektor biegu Sławek Konopka zdecydował się skrócić dwie spośród czterech tras. Tym samym  "Będzies Kwicoł" z planowanych 45 km ostatecznie liczył 38 km, ale w bonusie organizator dołożył słynną górę ŻOR! 

fot-0012 fot. Wiktor Bubniak

Z kolei "Spacer Murgrabiego" z 56 km wyniósł 40 km. Tu czapki z głów dla ekipy BACHLEDKA Ski & Sun, która stanęła na wysokości zadania, by zawodnikom tego wyzwania zafundować bieganie w chmurach. Dwa najkrótsze dystanse tj. "Kierpce Maryny" - 10 km oraz "Zawiany Pyzdra" -20 km udało się zachować zgodnie z pierwotnym założeniem.

fot-0019 fot. Wiktor Bubniak

W tegorocznej edycji najtrudniejsza okazała się trasa "Będziesz Kwicał" , tuż po niej najdłuższa i najbardziej malownicza "Spacer Murgrabiego". Nie znaczy to jednak, że na połówce czy dyszce zabrakło widoków i brodzenia w śniegu po kolana. Organizator jak na prawdziwego zbója przystało nie oszczędził nikogo. Najlepszymi spośród ponad 1000 zawodników okazali się: 

http://zimowyjanosik.pl/wyniki2019.html

fot-0014 fot. Wiktor Bubniak
fot-0020 fot. Wiktor Bubniak

tekst: Sylwia Wojtowicz-Sander

RadioZET.pl/MW

Oceń