Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

GKM Grudziądz organizuje zbiórkę dla Tomasza Golloba

24.04.2017 14:50
sport

Grudziądzki Klub Motorowy pod hasłem #MistrzJestJeden rozpoczyna zbiórkę pieniędzy na leczenie Tomasza Golloba, który w niedzielę uległ wypadkowi podczas zawodów motocrossowych. Każdy może wpłacić dowolną kwotę, wkrótce ruszy także sprzedaż koszulek oraz smyczy.

Szpital, w którym leży Tomasz Gollob fot. Łukasz Antczak / Agencja Gazeta

- Jako klub zdecydowaliśmy się uruchomić konto, na które każdy może wpłacić dowolne środki. Cały dochód przekazany zostanie na leczenie Tomka Golloba. Uruchamiamy także akcje z koszulkami i innymi gadżetami, z których sprzedaży cały dochód także trafi do Tomka. Pierwszą dostawę mamy mieć w sobotę, więc ich sprzedaż rozpocznie się na początku przyszłego tygodnia, choć, jeśli się uda, chcielibyśmy to zrobić już w niedzielę, podczas meczu z Częstochową na naszym torze – powiedział prezes klubu MrGarden GKM Grudziądz Arkadiusz Tuszkowski.

Pieniądze można wpłacać na konto Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania i Rozwoju Neurochirurgii i Osób z Urazami Układu Nerwowego w Grudziądzu - PKO BP S.A. Oddział 1 w Grudziądzu - Nr 77 1020 5040 0000 6702 0103 5559. W tytule przelewu wystarczy wpisać słowo „Gollob”.

Słowa otuchy od sportowców

To nie jedyna forma wsparcia, jakie od momentu wypadku otrzymuje żużlowiec. Portale społecznościowe są pełne słów otuchy i życzeń powrotu do zdrowia. Wsparcie dla Golloba deklarują kluby, kibice i inni sportowcy, m.in. Marcin Gortat, Anita Włodarczyk, Łukasz Podolski, Jerzy Dudek, Adam Małysz, Krzysztof Hołowczyc, Artur Siódmiak, Rafał Sonik, Kamil Grosicki, Sebastian Mila, Mateusz Kusznierewicz i wielu, wielu innych.

- Wielu kibiców i sponsorów także do nas przesyła słowa wsparcia dla Tomka, słyszałem też o wielu innych akcjach wsparcia. Wszyscy mamy nadzieję, że podobnie jak wcześniej, gdy z niejednej opresji i wypadku Tomek wychodził obronną ręką, tak będzie i teraz – dodał prezes GKM.

Kibice Polonii Bydgoszcz, gdzie Gollob stawiał pierwsze kroki na żużlu, w poniedziałek o godz. 19.00 zbierają się, podobnie jak dzień wcześniej, pod bramami szpitala, by jak piszą na swoim profilu społecznościowym – „wesprzeć Tomka w najważniejszym biegu jego życia”. Informują także, iż w środę 26 kwietnia w Bazylice św. Wincentego a Paulo najprawdopodobniej o godz. 18.00 odbędzie msza w intencji powrotu do zdrowia największej legendy bydgoskiego klubu.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń