Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Robert Kubica podpisał kontrakt w F1? Williams zaprzecza

13.11.2017 12:56
sport

Rzecznik prasowy teamu Williams zaprzeczył doniesieniom, jakoby Robert Kubica podpisał kontrakt z zespołem na sezon 2018. Polak wciąż pozostaje tylko "jedną z opcji".

Robert Kubica fot. Facebook/Renault Sports F1
Zagłosuj

Czy Robert Kubica wróci do Formuły 1 w barwach Williamsa?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nie ma dnia, by w mediach nie pojawiła się jakaś informacja, czy jak kto woli plotka, na temat Roberta Kubicy. Jego ewentualny powrót do Formuły 1 rozpala wszystkich fanów sportów motorowych, a to z kolei rodzi szereg spekulacji. W niedzielę pojawiły się nawet doniesienia, że krakowianin parafował już umowę i w przyszłym roku zobaczymy go w padoku. Te informacje, których autorem był dziennikarza Canal+ Julien Fabreau, w poniedziałek zostały zdementowane.

- To bzdura. Informacje  o podpisaniu kontraktu z Robertem Kubicą są całkowicie nieprawdziwe - przyznał rzecznik brytyjskiej stajni cytowany przez "The Drive".

Podobną informację przekazał holenderski dziennikarz Olav Mol, ale zastrzegał przy tym, że umowa leży na stole.

Według "The Drive", zakontraktowanie Kubicy zależy już tylko od jednej kwestii - sponsora. Jeśli Polak zdoła przyprowadzić do mającego kłopoty finansowe Williamsa bogatego inwestora, jego powrót w zasadzie stanie się faktem. Testy w Abu Zabi, które zostały już potwierdzone przez dyrektora technicznego Paddy'ego Lowe'a, mają być jedynie okazją do pracy nad ustawieniami bolidu.

RadioZET.pl/The Drive/KS

Oceń