Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Williams komentuje pogłoski na temat powrotu Roberta Kubicy

19.10.2018 16:39
sport

Claire Williams zabrała głos w sprawie angażu Roberta Kubicy na sezon 2019 w roli pełnoetatowego kierowcy wyścigowego. Szefowa ekipy z Grove stwierdziła, że nazwisko krakowianina znajduje się na ich krótkiej liście. Dodatkowo podkreśliła, że zespół musi patrzeć na kwestie finansowe.

Robert Kubica fot. Williams Martini Racing/Facebook

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook  

Drugi rok z rzędu trwa poważna walka Roberta Kubicy o posadę kierowcy wyścigowego w Formule 1. Rok temu Polak przegrał w ostatniej chwili z Siergiejem Sirotkinem, lecz teraz ma mieć za sobą solidne wsparcie w postaci Orlenu. Jednak oprócz tych dwóch zawodników o posadę walczy jeszcze Esteban Ocon. Williamsowi jest to na rękę, ponieważ ekipa może podbijać stawkę, aby zdobyć jak największe środki do budżetu.

- Kubica jest na naszej krótkiej liście. Są na niej bardzo utalentowani kierowcy. Robert wykonał świetną robotę dla nas w tym roku i byłby świetnym partnerem dla George'a Russella w nowym sezonie. Jednak nie jesteśmy gotowi, by podjąć decyzję w tej chwili – zdradziła Claire Williams w Austin, gdzie w ten weekend odbędzie się Grand Prix USA.

Problem pojawia się z Oconem, który dostał więcej czasu na zgromadzenie kilku sponsorów. Jeśli mu się to uda, podpisze kontrakt z brytyjską stajnią.

- Moglibyśmy podpisać kontrakt z Estebanem na rok. Chcielibyśmy, aby zachował miejsce w F1. Nie mamy jednak takiej elastyczności, jeśli chodzi o obsadę drugiego miejsca. Jest kilka różnych czynników, które są decydujące w tym aspekcie – podkreśliła szefowa Williamsa.

W zeszłym roku brytyjski zespół przedłużał decyzję wyboru drugiego kierowcy, do której finalnie doszło w styczniu. Teraz Robert Kubica przekonywał, że nie chce tak długo czekać na ostateczny werdykt. Jednak stajnia z Grove m inne plany.

- Ciągle jesteśmy na bardzo wczesnym etapie, jeśli chodzi o rozmowy ze sponsorami i podpisywanie umów. Jeśli zdobędziemy nowych partnerów, będziemy mieć większą swobodę w podejmowaniu decyzji. Dlatego nie zamierzamy się spieszyć - wyjaśniła Williams.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW

Oceń