Vuelta a Espana: Mas wygrał etap, dobra walka Kwiatkowskiego i Majki

15.09.2018 18:27

Hiszpan Enric Mas z ekipy Quick-Step wygrał na przełęczy Gallina w Andorze 20. etap Vuelta a Espana. Na dzień przed zakończeniem wyścigu na prowadzeniu umocnił się trzeci na mecie brytyjski kolarz Simon Yates (Mitchelton-Scott).

Vuelta a Espana: Mas wygrał etap, dobra walka Kwiatkowskiego i Majki fot. PAP/EPA

Mas wyprzedził na ostatnich metrach Kolumbijczyka Miguela Angela Lopeza (Astana). Yates stracił do tej dwójki 23 sekundy, ale praktycznie przypieczętował zwycięstwo we Vuelcie. Mas awansował w klasyfikacji generalnej na drugie miejsce, a Lopez na trzecie.

W niedzielę kolejności na podium nie powinien już zmienić ostatni etap w Madrycie.

Mas i Lopez zepchnęli z podium Hiszpana Alejandro Valverde i Holendra Stevena Kruijswijka (LottoNL-Jumbo), którzy na podjeździe do mety opadli z sił i zajęli dalsze lokaty.

Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) zajął 17. miejsce ze stratą pięciu i pół minuty. W klasyfikacji generalnej utrzymał 13. pozycję.