Vuelta a Espana: Wygrana Valverde. Kwiatkowski poza pierwszą dziesiątką

01.09.2018 17:13

Hiszpan Alejandro Valverde (Movistar) wygrał po finiszu z peletonu ósmy etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana z Linares do Almaden (195,1 km). To jego drugi triumf w tegorocznej imprezie. Francuz Rudy Molard (FDJ) pozostaje liderem.

Alejandro Valverde fot. PAP/EPA

Valverde wyprzedził na mecie mistrza świata Słowaka Petera Sagana (Bora-hansgrohe) i Holendra Danny'ego Van Poppela (LottoNL-Jumbo).

Na 14. miejscu finiszował Michał Kwiatkowski (Sky), a 24. lokatę zajął Rafał Majka (Bora-hansgrohe) - obaj w takim samym czasie co zwycięzca.

W klasyfikacji generalnej po ośmiu etapach Molard wyprzedza Valverde o 37 sekund i Niemca Emanuela Buchmanna (Bora-hansgrohe) o 48. Kwiatkowski jest szósty ze stratą 1.06 do lidera, a Majka 21. - 4.28.

W niedzielę dziewiąty etap wyścigu z Talavera de la Reina do La Covatilla (195 km).