Wszyscy milczą, a ten Polak właśnie został mistrzem świata [ZDJĘCIA]

30.07.2018 09:37

Robert Karaś wywalczył tytuł mistrza świata w triathlonie na potrójnym dystansie. Ukończenie rywalizacji (pływanie, jazda na rowerze i bieg) zajęło mu prawie 31 godzin.

Robert Karaś fot. Instagram

Podczas zawodów w niemieckim Lensahn zawodnicy musieli przepłynąć 11,4 km, rowerem przejechać trasę 540 km i przebiec aż 126,6 km. Karaś morderczy wyścig ukończył w czasie 30 godzin, 48 minut i 57 sekund. Tym samym nie tylko zdobył złoty medal, ale ustanowił też nowy rekord świata w tej konkurencji - pokonał dystans w najkrótszym czasie.

Robert Karaś wygrał potrójnego Ironmana

Dla Karasia to drugi taki wyczyn w karierze. Wcześniej ustanowił rekord świata w triathlonie podwójnym, na który złożyło się 7,6 km pływania, 360 km jazdy rowerem i 84,4 km biegu.

Triathlon nie jest tak popularnym sportem jak np. piłka nożna, ale wysiłek, jaki zawodnicy muszą włożyć w przygotowania i podczas samego startu, jest niewyobrażalny. Tym bardziej należy docenić sukces polskiego reprezentanta.