Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

We wtorek lekarze wybudzą Tomasza Golloba ze śpiączki

24.04.2017 21:10
sport

Tomasz Gollob prawdopodobnie we wtorek rano zostanie wybudzony ze śpiączki. Lekarze z bydgoskiego szpitala wojskowego opiekujący się żużlowcem rozpoczęli już przygotowania do całego procesu.

Tomasz Gollob fot. East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Oglądałem dziś zdjęcie rentgenowskie Tomka, które pokazuje nam ewentualną obecność płynu lub krwi w jamie opłucnowej. Takowa znajdowała się w niedzielę, ale zastosowany przez lekarzy drenaż okazał się skuteczny. Dzisiejsze zdjęcie pokazało, że udało się ten płyn w całości ewakuować. W tej sytuacji podjęto decyzję o usunięciu drenażu i rozpoczęto redukowanie ilości podawanych leków, by pacjent mógł powoli wracać do stanu przytomności. We wtorek chcemy spróbować Tomka wybudzić i rozintubować - powiedział PAP dr n. med. Cezary Rybacki.

Nad przygotowaniem do wybudzenia i samym procesem czuwa ordynator Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dr. n. med. Robert Włodarski. W rozmowie z dziennikarzem bydgoskiego oddziału TVP powiedział, że parametry życiowe Golloba się polepszają, więc działania podjęte przez lekarzy okazują się skuteczne. Potwierdził także, że jeśli stan pacjenta nadal będzie się stabilizował, zostanie podjęta próba wybudzenia.

Tomasz Gollob miał wypadek w niedzielę rano na torze motocrossowym. Doznał poważnych obrażeń głowy i kręgosłupa.

Czytaj więcej: Wypadek Tomasza Golloba. Nowe informacje o stanie zdrowia

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń