Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tomasz Gollob jest wybudzany ze śpiączki. Ale co czeka go dalej?

25.04.2017 12:38
sport

Tomasz Gollob we wtorek zostanie wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Od godz. 11.00 czuwa przy nim rodzina. To właśnie w jej obecności żużlowcowi przekazane zostaną informacje na temat stanu jego zdrowia, które niestety nie są dla niego dobre.

Tomasz Gollob fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Cezary Rybacki, lekarz i przyjaciel Golloba, nie ukrywał, że w dniu wypadku najprawdopodobniej zakończyła się jego kariera sportowa. - Moim zdaniem nie wróci do sportu - mówił w rozmowie z TVN24.

Co po wybudzeniu ze śpiączki?

- Po zakończeniu pobytu w OIOMie, prawdopodobnie w dniu jutrzejszym przekażemy Tomasza do kliniki neurochirurgicznej profesora Harata, tam profesor zajmie się diagnostyką, oceną stanu uszkodzenia rdzenia kręgowego i ewentualnego planu rehabilitacji - przyznał doktor Rybacki.

Niestety istnieje duże prawdopodobieństwo, że Gollob nie odzyska już pełni sprawności. Grozi mu nawet paraliż.

Wypadek Tomasza Golloba

Tomasz Gollob wypadek na torze motocrossowym miał w niedzielę rano. Wszystko wskazuje na to, że z kierownicy prowadzonego przez niego motocykla spadła manetka, Gollob stracił panowanie nad maszyną, uderzył klatką piersiową w kierownicę i stracił przytomność. W wyniku wypadku doznał poważnych obrażeń rdzenia kręgowego i silnego stłuczenia płuc. Natychmiast został poddany operacji. Po niej wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Oddychał przez respirator.

Czytaj więcej: Przyczyny wypadku Tomasza Golloba

Prokuratura czeka na materiały z policji

Prokuratura Rejonowa oczekuje na materiały z Komendy Powiatowej Policji w sprawie wypadku. Po ich otrzymaniu podejmie decyzję, czy wszcząć śledztwo - informuje PAP.

Zobacz: Prokuratura oczekuje na materiały policji ws. wypadku Golloba

Kibice wspierają Golloba pod szpitalem:

RadioZET.pl/TVN24/AN

Oceń