Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

''Tomasz Gollob jest bardzo dobrym pacjentem''. Najnowszy raport o zdrowiu żuzlowca

22.05.2017 17:17
sport

Tomasz Gollob świetnie współpracuje z lekarzami. Opowiada o wszystkim, co zauważy - każdym objawie. Jest bardzo dobrym pacjentem - powiedział lekarz dr Cezary Rybacki, który jest przyjacielem sportowca.

''Tomasz Gollob jest bardzo dobrym pacjentem''. Najnowszy raport o zdrowiu żuzlowca fot. East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W poniedziałek Tomasz Gollob został przeniesiony do kliniki rehabilitacji 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy, gdzie trafił z oddziału neurochirurgii. Rybacki dodał, że sportowiec opowiada o wszystkim, co dzieje się z jego organizmem, a wręcz nalega na współpracę.

- Po przeniesieniu na oddział rehabilitacji wiele się nie zmieni, bo przecież cały czas jest w tym samym szpitalu. Zresztą on bardzo dobrze zna personel naszej kliniki, bo był tu wcześniej wielokrotnie leczony. Można nawet powiedzieć, że czuje się tutaj, jak u siebie. Jest w pogodnym nastroju i z wielką energią podchodzi do całego procesu leczenia. To bardzo ważne - uzupełnił Rybacki.

Lekarz powiedział, że Gollob od wybudzenia ze śpiączki farmakologicznej ma w sobie "dużo pozytywnej energii".

- Rehabilitowany już był, teraz po prostu tych ćwiczeń będzie więcej i będą one intensywniejsze. Dla niego wiele się nie zmienia. Trzeba to traktować jako kontynuację leczenia - wyjaśnił Rybacki.

Przyjaciel żużlowca podkreślił, że Golloba cały czas odwiedzają najbliżsi - rodzina i przyjaciele.

- Komputera Tomek nie ma ze sobą i nie czyta tego, co pojawia się na jego temat w internecie. Nigdy nie był człowiekiem, który chętnie to śledzi. Trudno się też dziwić, że nie robi tego teraz. Jest zaangażowany w proces leczenia i to zajmuje jego myślenie - wspomniał lekarz.

- Nie wiem dokładnie, jak długo będzie w klinice rehabilitacji, ale trzeba to na pewno liczyć w tygodniach. I to raczej wielu tygodniach - zakończył Rybacki.

46-letni Tomasz Gollob, indywidualny mistrz świata z 2010 roku, 23 kwietnia miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi.

Jak wykazały badania, doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również stłuczone oba płuca. Przeszedł długą operację i był przez lekarzy utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Po kilku dniach został z niej wybudzony. Od 2 maja znajdował się na oddziale neurochirurgii pod opieką prof. Harata.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń