Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tomasz Gollob przesłuchany przez prokuraturę. Nie chce postępowania

10.05.2017 09:26
sport

Prokuratorzy przesłuchali Tomasza Golloba w bydgoskim szpitalu. Zawodnik stwierdził, że jego wolą nie jest prowadzenie postępowania w sprawie, gdyż nie ma do nikogo pretensji ws. wypadku - poinformował PAP prokurator okręgowy w Toruniu Artur Krause.

Tomasz Gollob fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Czynności procesowe w sprawie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Tomasza Golloba podczas zawodów motocrossowych odbywających się 23 kwietnia w Chełmnie prowadzi prokuratura rejonowa w tym mieście.

Zobacz również: Przyczyną wypadku Golloba nie była awaria motocykla

- W ich ramach przeprowadzone zostało przesłuchanie poszkodowanego. Z wyjaśnień żużlowca wynika, że jest profesjonalistą, który liczy się z tym, że ten sport niesie ze sobą ryzyko odniesienia poważnych obrażeń ciała. Pokrzywdzony wskazał, że motocykle przed zawodami przygotowuje praktycznie sam, polega tej mierze głównie na sobie, a zawody i miejsce ich odbywania były przygotowane w pełni profesjonalne - powiedział PAP prokurator Krause.

Prokurator wyjaśnił jednak, że śledztwo w tej sprawie prowadzone jest z urzędu.

- Szanujemy opinię Tomasza Golloba i jego zeznania będą bardzo ważne dla śledztwa, ale nie możemy zaprzestać dalszych czynności. Będą jeszcze przesłuchani inni świadkowie, a także czekamy na opinię medyczną, która potwierdzi jak poważny jest uszczerbek na zdrowiu powstały w wyniku tego wypadku - dodał Krause.

46-letni Tomasz Gollob, indywidualny mistrz świata z 2010 roku, 23 kwietnia miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi.

Jak wykazały badania, doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również stłuczone oba płuca. Przeszedł długą operację i był przez lekarzy utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Dwa tygodnie temu został z niej wybudzony.

Tak kibice wspierali Golloba pod szpitalem w Bydgoszczy:

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń