Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niepokojące wieści ws. Tomasza Golloba. Żużlowiec musiał przerwać rehabilitację

10.12.2018 10:37
sport

Profesor Marek Harat przekazał nowe informacje na temat stanu zdrowia Tomasza Golloba, który od wypadku w kwietniu 2017 roku jest częściowo sparaliżowany. Niestety nie są one pomyślne.

Tomasz Gollob fot. PIOTR LAMPKOWSKI/AGENCJA SE/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Bardzo chciałbym mieć dobre wiadomości, ale na razie sytuacja nie jest optymistyczna - powiedział prof. Harat.

Aktualne leczenie polega przede wszystkim na uśmierzaniu potwornego bólu neuropatycznego, z którym zmaga się żużlowiec i który doprowadził do przerwania rehabilitacji. Tradycyjne leki nie pomagają, więc zastosowano medykamenty z grupy przeciwpadaczkowych. - Problem w tym, że części z nich Tomasz nie toleruje i bardzo źle się po nich czuje - przyznaje doktor. W tej sytuacji Gollob praktycznie całe dnie spędza w łóżku, bo jest zbyt słaby, aby poruszać się na wózku. To z kolei powoduje liczne infekcje, bo każda zmiana warunków prowadzi do wysokiej gorączki czy zapalenia oskrzeli.

W ostatnim okresie 47-latek przeszedł dwie operacje - usunięcia woreczka żółciowego oraz wszczepienia w okolice kręgosłupa stymulatora mającego pomóc w walce z bólem. Na razie nie przyniosło to jednak żadnych efektów, ale Harat nie wyklucza, że wszystko z czasem może ulec zmianie. - W tym momencie musimy skupić się przede wszystkim na dobraniu odpowiednich parametrów stymulacji i leczeniu antybiotykami. Mam nadzieję, że wkrótce będę miał znacznie lepsze wieści - dodaje neurochirurg.

Wypadek Tomasza Golloba

Tomasz Gollob jest sparaliżowany od pasa w dół. To efekt wypadku, do którego doszło podczas treningu na torze motocrossowym w kwietniu 2017 roku. W marcu tego roku zawodnik podjął próbę leczenia akupunkturą w Chinach, ale zamiast poprawy stanu zdrowia pojawiły się komplikacje.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS

Oceń