Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tomasz Gollob przenoszony na oddział neurochirurgii

02.05.2017 10:13
sport

- Tomasz Gollob jest w trakcie przenoszenia na oddział neurochirurgii Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. Czuje się lepiej i normalnie z nami rozmawia - powiedział PAP lekarz Cezary Rybacki, który zajmuje się zdrowiem żużlowca od 20 lat.

Tomasz Gollob fot. East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Trwają formalności. Trzeba wypełnić szereg dokumentów, więc chwilę musi do potrwać. Dzisiaj Tomek trafi jednak na oddział neurochirurgii. Jego stan ogólny jest lepszy. Normalnie z nami rozmawia. Odnośnie dalszego leczenia nie możemy jeszcze wiele powiedzieć, bo będzie potrzebnych wiele szczegółowych badań. Pamiętajmy, że ten wypadek i uraz był niezwykle poważny, więc nic się nie zmieni w przeciągu jednej chwili - podkreślił Rybacki.

46-letni Tomasz Gollob, indywidualny mistrz świata z 2010 roku, 23 kwietnia miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi.

Jak wykazały badania, doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również stłuczone oba płuca. Przeszedł długą operację i był przez lekarzy utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Tydzień temu został z niej wybudzony.

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń