Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pięć miesięcy od wypadku Golloba. Jeździ na wózku, wciąż nie może wrócić do domu

21.09.2017 10:11
sport

Tomasz Gollob od prawie pięciu miesięcy przebywa w szpitalu. Wciąż nie może dojść do siebie po koszmarnym wypadku na torze motocrossowym. Jeździ na wózku inwalidzkim, a przed nim jeszcze wiele lat ciężkiej rehabilitacji.

Tomasz Gollob fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Wierzysz, że Tomasz Gollob wróci do pełnej sprawności?

Nie zanosi się, żeby mógł w najbliższym czasie wrócić do domu na stałe. Ale kilka razy, na chwilę, już w nim był - czytamy w czwartkowym wydaniu "Super Expressu", który na temat stanu zdrowia żużlowca rozmawiał z jego ojcem.

Jak powiedział pan Władysław, Tomasz Gollob codziennie poświęca rehabilitacji kilka godzin. Cały czas znajduje się pod opieką rehabilitantów i neurologów. Mimo że jego stan zdrowia wciąż nie pozwala wrócić mu na stałe do domu, to czasem się w nim pojawia. - Wizyty wywołują uśmiech na twarzy Tomka, poprawiają mu samopoczucie oraz więzi ze środowiskiem, gdzie mieszka - wyjawił tata żużlowca.

Golloba cały czas odwiedzają w szpitalu znajomi i najbliżsi. - Czasem nawet jest kolejka na korytarzu - przyznał pan Władysław.

Mija pięć miesięcy od wypadku Tomasza Golloba

Dokładnie w sobotę minie równe pięć miesięcy od wypadku, w wyniku którego Gollob doznał urazu kręgosłupa, złamania kręgu piersiowego, silnego stłuczenia płuc i uszkodzenia rdzenia kręgowego. Poddany był długiej operacji, po której wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej.

Tak wspierali go kibice:

RadioZET.pl/Super Express/AN

Oceń