Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Robert Kubica zachwycił na Hungaroringu. Blisko 150 okrążeń i świetny czas [WIDEO]

02.08.2017 22:00
sport

Robert Kubica osiągnął czwarty czas (1:18.572) przejazdu podczas środowych testów w najnowszym bolidzie Renault na torze Hungaroring. Polak ustąpił tylko bolidom Ferrari i McLarena.

Robert Kubica fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Zagłosuj

Czy Robert Kubica wróci na stałe do cyklu Formuły 1?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

To był bardzo pracowity dzień dla krakowianina. Kubica, który po raz pierwszy wsiadł do najnowszego bolidu Renault, przejechał aż 142 okrążenia i uzyskał czwarty czas. Prawdopodobnie zrobiłby jeszcze większą liczbę kółek, gdyby nie trzy czerwone flagi w ostatniej godzinie zmagań. Co równie ważne, 32-latek zaprezentował bardzo równe tempo.

Polak ustąpił tylko Sebastianowi Vettelowi i Kimiemu Raikkonenowi. Kierowców Ferrari rozdzielił jeszcze debiutant z MacLarena, 17-letni Lando Norris.

Czas zbliżony do Palmera

Co ciekawe, czas osiągnięty przez Roberta Kubicę był tylko o 0.157 s gorszy od rezultatu uzyskanego przez Jolyona Palmera podczas sobotnich kwalifikacji przed Grand Prix Węgier. Brytyjczyk zajął w nich 11. miejsce.

Polak był też o blisko 2 s szybszy od trzeciego kierowcy francuskiej stajni Nicholasa Latifiego, który jeździł we wtorek. 22-letni Kanadyjczyk wykręcił czas 1:20.302, ale on przejechał tylko 53 okrążenia.

Trzeba jednocześnie podkreślić, że nie czasy były najważniejsze. Kubica miał się sprawdzić w "bojowych" warunkach, a Renault chciało sprawdzić kilka nowinek technicznych, jakie zastosowano w bolidzie.

RadioZET.pl/KS

Oceń