Michał Kwiatkowski asekurował Rafała Majkę do mety. Piękny gest Polaka! [WIDEO]

09.07.2017 19:30
sport

Michał Kwiatkowski po raz kolejny udowodnił, że rywalizacja schodzi na drugi plan, gdy rodak potrzebuje wsparcia. Tym razem pomógł mocno poobijanemu Rafałowi Majce.

Kwiatkowski i Majka fot. Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na 9. etapie Tour de France Rafał Majka miał poważną kraksę, w efekcie której doznał wielu otarć i potłuczeń. Brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro dojechał do mety z ponad półgodzinną stratą, ale kto wie, czy zdołałby tego dokonać gdyby nie pomoc Michała Kwiatkowskiego.

"Kwiato" poczekał na kolegę z drużyny narodowej i "odprowadził" go do mety. Zagrzewał Rafała, by pomimo bólu i konieczności korzystania z pomocy lekarzy jeszcze na trasie, ukończył etap.

Warto przypomnieć, że w peletonie nie ma sentymentów, gdyż każda drużyna walczy o jak najlepszy wynik dla swojego lidera. Tymczasem Kwiatkowski broni barw Sky, natomiast Majka jeździ dla Bora-Hansgrohe.

Dopingował koleżankom z reprezentacji

To nie pierwszy raz, gdy Michał Kwiatkowski wykazał się duchem sportowca. Podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro jadąc wzdłuż trasy obok peletonu zagrzewał do walki Katarzynę Niewiadomą (i pozostałe Polki). 22-latka zakończyła zmagania na wysokim 6. miejscu.

RadioZET.pl/KS

Oceń